Danes je 29 mar 2024, 14:07

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Bonsai Pseudolarika

Zdravo,

Zanima me, ali ima mogoče kdo izkušnje in tudi kakšen nasvet, za čim boljšo rast bonsaia Pseudolarika in za kakšne vrste bonsaia naj bi šlo?

Najlepša hvala za vsako pomoč in lep pozdrav
Preberi več : Bonsai Pseudolarika | Ogledi : 7502 | Odgovori : 1


Kateri bonsaj je to?

Pozdravljeni,
za rojstni dan sem prejel bonsaj. Zanima me kateri bonsaj je to? Mogoče kitajski brest? Na osnovi pravega imena se bom pozanimal sam kako ga negovati, zalivati, itd.... Vnaprej hvala za odogovor. Primož
Preberi več : Kateri bonsaj je to? | Ogledi : 1513 | Odgovori : 2


Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

Pozdravljeni!

Sem poskušala najti rešitev v foumu, vendar mi iskalnik nič podobnega ni našel. Imam eno leto Bonsaj Fikus, ki so mu sprva odpadali listi in sem potem ugotovila, da ga premalo zalivam. Sedaj pa ker nekaj časa ni pognal nobenega novega, in sem ugotovila, da je eno deblo popolnoma mehko, kot bi bilo prazno. Nekaj novih listov se je posvetlilo in odpadlo. Kaj bi lahko bilo narobe? Zalivam ga enkrat tedensko in pršim z ...
Preberi več : Mehko deblo pri Fikus Bonsaju? | Ogledi : 9987 | Odgovori : 5


Dobil sem bonsai

Zdravo,

dobil sem bonsai, mislim da je kitajski brest. Dobil sem ga včeraj, kot darilo. Je zelo zaraščen in ga hočem obrezati, ampak so mi starši tekli naj raje pustim nekaj časa da se privadi na okolje. Kako dolgo?

Zanima me tudi kako ga naj zalivam in ali ima preveč zbito prst in ima veliko koreninic na površju, kdaj ga moram presaditi?


Hvala za odgovore, tu je še nekaj slikic.


Lp jernej98 ...
Preberi več : Dobil sem bonsai | Ogledi : 10369 | Odgovori : 8


fikus retusa - rumenenje listkov

Pozdravljeni, moj fikus retusa je v zadnjih dneh izgubil kar precej listokv drugi so pa rumeni, kose ma ga pred 1 letom kupil v cvetličarni so rekli da ne sme imeti prepiha, zalival sem ga dovol temperatura je zadostna! :lol:

Pomoč!!!
Preberi več : fikus retusa - rumenenje listkov | Ogledi : 10504 | Odgovori : 4


presaditev fikusa retusa

zanima me kdaj naj presadim moj fikus retusa(sedaj na jesen ali naj počakam do pomladi) in ali ga lahko presadim kar v navaden lonček kot ga imam sedaj samo pač v večjega ali mora biti obvezno prav za bonisaje lonček?
Preberi več : presaditev fikusa retusa | Ogledi : 9640 | Odgovori : 1


kako uzgojiti bonsaj?

Ali bi mi lahko kdo podal napotke kako vzgojiti bonsaj.Sem šele začetnica, zato ne vem še ničesar.(kako ga izkopati iz zemlje...?)

lp Klavdija :)
Preberi več : kako uzgojiti bonsaj? | Ogledi : 11869 | Odgovori : 2


BONSAI GINSENG

Lp. V dar sem dobil bonsai. Predvidevam da je ginseng, zdaj pa se sprašujem kako skrbeti zanj? Imam ga cca. 2 tedna in kar takoj so mu začeli odpadati listi in zdaj nevem kaj storiti. Kako ga naj zalivam bi ga moral gnojiti in s čim pa? Namreč v 2 tednih je izgubil več kot polovico krošnje. Prosim za pomoč.

Daniel
Preberi več : BONSAI GINSENG | Ogledi : 10566 | Odgovori : 2


Bonsai se suši, zgoraj ni več listkov - ga lahko rešim?

Imam bonsai Ginseng, imam ga kakšno leto, zadnji mesec pa intenzivno odpadajo listki, novi ne odganjajo več. Na slikah se dobro vidi, da je zgoraj brez listkov, ostale so samo številne vejice.

Kaj predlagate? Mislite, da ga lahko še rešim? Zalivam ga 1x tedensko, zemlja ni nikoli čisto suha.
Prosim za pomoč, res ga ne bi rada izgubila. Hvala.
Preberi več : Bonsai se suši, zgoraj ni več listkov - ga lahko rešim? | Ogledi : 10070 | Odgovori : 0


NA POMOČ! MOJ BONSAJ SE POSUŠIL !!!

NA POMOČ! Bonsai se je posušil!!!

OdgovorNapisal/-a andreja1412 » 21 feb 2008, 18:12
Pozdravljeni! Sem imela lepi bonsai,ki je fajn rasl-polj pa
se je posušil, zdaj pa je še izgubil vse liste,ampak je notri kar zelen-sem preverjala.
Nevem ka naj storimpa še spodaj na steblu nekaj je belega,kot plesen...




lp
Preberi več : NA POMOČ! MOJ BONSAJ SE POSUŠIL !!! | Ogledi : 9748 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron