Danes je 28 mar 2024, 18:30

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

KAJ JE TO!

Živijo. Zanima me kaj je to za ena bolezen na zunanjem drevesu katerega imena ne vem, drevo je visoko nekje 1m in je na vrhu cepljena v krošnjo, ki je okrogle oblike in naredi bele cvetove premera 8 - 10cm kot žoge. Ne vem mislim da je njeno ime neka SNEŽKA. Naj me kdo popravi. Listi se dobesedno zvijajo in so kot bi bili ožgani. Prosim za nasvet - preventiva! ...
Preberi več : KAJ JE TO! | Ogledi : 11205 | Odgovori : 3


RHODODENDRON - Pomoč prosim, kaj je to!

Lep pozdrav!
Zanima me ali kdo ve kaj je to za ena bolezen na listih mojega rhododendrona. Videti je kot da bi bili listi pogrizeni oz nažgani. Posajeni so izključno v kisli zemlji in gnojeni izključno z gnojilom za rhododendrone.
Kakšna je preventiva! :wink:

Slika
Slika
Preberi več : RHODODENDRON - Pomoč prosim, kaj je to! | Ogledi : 14835 | Odgovori : 5


koloraska jelka - abies concolor

Pred dvemi leti so me v Kalii navdušili nad koloradsko jelko - abies concolor. Niso jih imeli na zalogi, zato sem jo kupila šele lani spomladi. Že po 14 dneh so začele odpadati iglice. Diagnoza - stres in ustrezno škropljenje. Poganjki so bili lepi in dva meseca je bil mir. Potem se je zgodba ponovila. Poleg odpadanja iglic je odmrlo tudi nekaj novih poganjkov. Tokratna diagnoza - glivice in zopet ustrezno škropljenje. Za kratek čas ...
Preberi več : koloraska jelka - abies concolor | Ogledi : 10166 | Odgovori : 0


Breskova kodravost

Ali je že čas za škropljenje z pripravki na podlagi bakra?
Preberi več : Breskova kodravost | Ogledi : 15933 | Odgovori : 3


VOLUHAR

POZDRAVLJENI.IMA KDO IDEJO KAKO SE ZNEBITI VOLUHARJA? :twisted:
Preberi več : VOLUHAR | Ogledi : 16933 | Odgovori : 9


bele mušice in beli madeži

zdravo!

Na mojih rastlinah(origano,peteršilj,bršljanke,....)ki jih imam na terasi so se mi pojavile bele mušice.Večkrat sem vse že obrezala,pošpricala z nekim biotopom....pa se še vedno zbirajo na teh rastlinahKo se rsatlin dotaknem,začne vse belo frčati okoli.
kaj mi svetujete,da to prekinem,saj takih težav še nisem srečala.
Na krvavem mlečku,p kot neka plesen,neki beli madeži na listih.

Hvala in LP!
Preberi več : bele mušice in beli madeži | Ogledi : 16339 | Odgovori : 5


Plesen na topolu ?

Zdravo !

Na črnem topolu, ki ga imamo posajenega v loncu, so se pojavili sivi 'madeži' na listih in po robovih so začeli listi rjaveti.
Ali gre za neke vrste plesen ?

Lep pozdrav
Marko

Slika
Preberi več : Plesen na topolu ? | Ogledi : 10324 | Odgovori : 0


Male črne "bolhe" na vrtninah

Pozdravljeni!

Na vrtu so se pojavile male črne živalce (po moji oceni okoli 2-3 mm velike), ki pridno luknjajo liste na novo vzklilih rastlinah in jih s tem uničijo. Trenutno so na kitajskem zelju, ki sem ga moral že drugič sejat, prej so uničile rukulo,... Skačejo pa kot bolhe, ko se jim približaš.

A pozna kdo te škodljivce in še posebej - kako se jih lahko rešim?

Hvala za pomoč in lp,
Matej
Preberi več : Male črne "bolhe" na vrtninah | Ogledi : 13085 | Odgovori : 3


kobilice

Prosim pomagajte mi, imam čudovit ananasov žajbel, meto itn. In na teh zeliščih se mi močno pasejo kobilice in so mi že čisto preluknale nekatere liste, kaj naj sedaj naredim?Lovit se mi jih ne da, ali obstaja kakšna druga rešitev?

hvala za pomoč
Preberi več : kobilice | Ogledi : 5490 | Odgovori : 0


SURFINIJE IMAM VELIK PROBLEM!!!

Zivjo! Opazam ze nekaj casa da se z mojimi surfinjami nekaj cudnega dogaja? Na listih ratavajo bele lise taki krogci nevem ali je tole plesen zaradi prevelikega dezja :cry: pa se listi mi rumenijo :cry: Povprasal sem okoli po semenarnah pa mi niso znali pomagat ...
Preberi več : SURFINIJE IMAM VELIK PROBLEM!!! | Ogledi : 7786 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610