Danes je 20 apr 2024, 11:43

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

beli madeži

Na listih potaknjencev goji jagode,ki jih imam še na okenski polici so se mi pojavili nekakšni beli madeži,kot bi bili listi posipani z nekakšnim belim prahom ali pa kot da bi bila nekakšna plesen.Enkrat sem jih že porezal do zadnjega poganjka,pa je bilo en čas vredu,zdaj pa se je ponovilo.Bi moral počkropiti z kakšnim fungicidom?
Preberi več : beli madeži | Ogledi : 9936 | Odgovori : 0


?mah? v loncih

lp


pred zimo sem roze umaknil v hiso. in zdaj po nekem casu se mi je v vseh plasticnih loncih zacela delati zelena plast na vrhu. na glinastih loncih pa ne. zanima me ce to skodi mojim rozam. zanima me se kaj ne odgovarja rozi ce se ji zacnejo listi zvijati-

hvala za odgovor
Preberi več : ?mah? v loncih | Ogledi : 10144 | Odgovori : 3


Paradižnik bolezen

Moj paradižnik kljub dva kratnemu špricanju s topazom rjavi. Torej sprva pike na listih in potem cela veja suha. Tudi novih cvetov ni. Kako se vi borite s tem ali pa je nemara celo prepozno za zdravljenje. Po moji oceni ga bom imela še kakšen teden. Ima kdo kakšen nasvet?
Preberi več : Paradižnik bolezen | Ogledi : 15876 | Odgovori : 5


BRIN SE SUŠI-KAJ STORITI

Imam srebrni brin višine2,5 metra, ki se je ob straneh začel sušiti.
Spomladi sem suhe dele odrezala, tudi v notranjosti. Mislila sem, da se bo sušenje ustavilo, vendar se še kar nadaljuje. Kako ukrepati?
Anita
Preberi več : BRIN SE SUŠI-KAJ STORITI | Ogledi : 10804 | Odgovori : 0


Bršljanka, Lofos, Vrtnica

Zdravo,
Vesel bi bil nasvetov pri identifikaciji bolezni ter zdravljenju in sicer za:
-Bršljanke (listi so zgubani, postanejo rumeni in na koncu se posušijo - spodnje 3 slike)
Slika
Slika
Slika

-Lofos (tri rastline od petih so zelo košate in zdrave dve pa si nikakor ne opomoreta- listi so uveli, rumenijo in se sušijo. prva slika je slika zdrave rastline, druga pa bolne rastline)
Slika
Slika

-Vrtnica (na spodnji strani listov je polno belih drobnih ...
Preberi več : Bršljanka, Lofos, Vrtnica | Ogledi : 24337 | Odgovori : 8


Liguster - rjave lise

Na ligustru so se pojavile rjave lise. Je to kaj hujšega, ali je običajno?

slika ligustra: http://twitpic.com/2p9v
Preberi več : Liguster - rjave lise | Ogledi : 14298 | Odgovori : 3


uši

kako najbolje odstanim uši iz rož, da jih ne zažgem. Vsako leto pridejo uši glih preden bi mi mogle rožice cveteti. Strupi iz trgovin pa mi vedno zažgejo rastline. Tudi milnica ne pomaga.

lp
Preberi več : uši | Ogledi : 11038 | Odgovori : 3


bolezen hruške

ali kdo ve katera bolezen je to?
Slika
Slika

za večjo sliko klikni na fotografijo.
za odgovore se vnaprej zahvaljujem
Preberi več : bolezen hruške | Ogledi : 15536 | Odgovori : 4


POMAGAJTE!!!!

PROSIM LEPO ČE MI KDO POMAGA?!
NA SLADKEM KROMPIRJU SO SE MI POJAVILE NEKŠNE RJAVE PIKICE ,PA NE VEM OD ČESA IN KAK NAJ SE IH REŠIM!!!
HVALA!!!
Preberi več : POMAGAJTE!!!! | Ogledi : 9992 | Odgovori : 1


CIPRESE POSTAJAJO ČRNE

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Sama nimam s takimi stvarmi izušenj. Lani oktobra smo se preselili v novo atrijsko stanovanje. Ciprese so nasajene okrog atrija. Meseca marca sem jih pognojila z gnojilom cvetal (po nasvetu vrtnarke). Zadnji teden opažam, da se mi nekatere od cipres delajo črne. Črne postajajo od znotraj navzven (torej stebelca od listov in naprej). Zgledajo tako plastične. Kaj je to? Nekatere se že sušijo. Zanimivo je, da so sosedove ok, ki pa ...
Preberi več : CIPRESE POSTAJAJO ČRNE | Ogledi : 16376 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610