Danes je 18 apr 2024, 21:50

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

problemi s pelargonijami

Zelo redko cvetje kljub dodajanju gnojila za cvetenje.. Kaj storiti :?:
Preberi več : problemi s pelargonijami | Ogledi : 2934 | Odgovori : 0


Kapucinka - rumenijo ji listi

Na pomoč!

Moja kapucinka umira. Vsaj mislim, da umira.
Prav vse po vrsti kar jih imam cvetijo kot nore, hkrati jim pa rumenijo listi. List nato umre, rastlina pa dela naprej le majčkene liste, ki nikakor ne morejo nadomestiti površine prejšnjega.
Imam jih na soncu, posajene v korita, zalivam pa jih po potrebi ko je zemlja suha. Ponavadi je to vsak dan.
Špricala sem jih že proti zajedalcem, ker so mi živalce jedle liste (kanalčki), ...
Preberi več : Kapucinka - rumenijo ji listi | Ogledi : 4805 | Odgovori : 2


Kapucinka - kanalčki na listih

Prosim za pomoč! :cry:
Mojo kapucinko si je nekaj privoščilo za kosilo. Na lisith so majhni kanalčki in sicer niso vidni s spodnjega dela lista, z zgornjega pa prav lepo. Na zgornji strani so pa kanalčki še vedno pokriti s tanko plastjo - domevam da listne povrhnjice... V bistvu je videti, kot da bi dotični škodljivec grizel kanalčke v liste. Kanalički so zelo ozki ...
Preberi več : Kapucinka - kanalčki na listih | Ogledi : 5684 | Odgovori : 4


Azaleja - odebeljeni nakodrani listi

Lepo pozdravljeni

Na eni od rdečih Azalej se je na listih pojavila nekakšna kodravost. Listi so postali debeli, vodeni in včasih skodrani. Na nekaterih listih se ta odebelitev pojavi kot nekakšna čaša na listu. Azaleja tudi ne dobiva mladih poganjkov kot bi morala in je rahlo obledela. Zanima me za kakšno bolezen gre in s čim to odpraviti.

Hvala že vnaprej
Preberi več : Azaleja - odebeljeni nakodrani listi | Ogledi : 8487 | Odgovori : 6


Pelargoniji (bršljanka) odpadajo batki cvetov

Pelargoniji, ki jo imamo na balkonu so se začeli sušiti in odpadati batki cvetov.
Listje pa je začelo rumenet in odpada, bršljanke so še majhne a imajo po 6 - 10 batkov.

Kaj naj storim?
LPD
Preberi več : Pelargoniji (bršljanka) odpadajo batki cvetov | Ogledi : 6385 | Odgovori : 0


Iglice postajajo rumene

Pozdrav!

Problem! V drugi temi sem pisal o zasaditvi korejskih jelk, v tej temi pa načenjam problem. Dosledno sem sledil navodilom, ki mi jih je dal prodajalec v Kalii (zgledalo je kot da se spozna na te zadeve) - malo črne zemlje spodaj, kolobar okoli jelke. Zdaj pa mi vseeno postajajo iglice počasi rumene! Seveda se naju z mamo loteva panika.

Povedali so nama, da naj kupiva in posipava okoli magnezijev sulfat. Ali je to ...
Preberi več : Iglice postajajo rumene | Ogledi : 11229 | Odgovori : 6


ciprese smaragd

:(

Imam ciprese-smaragd, visoke cca 90cm. Posadila sem jih prejšno jesen.
Sedaj pa sem opazila, da v notranjosti krošnje vejice rjavijo in odpadajo. Zunanji deli so zaenkrat še lepo zeleni. Kaj se dogaja? Ali se sušijo, so tla morda prevač siromašna, suha. Kaj naj storim?
Zanima me tudi, ali jih sedaj v oktobru lahko malo pristrižem, da bi bile lepo košate. Katero gnojilo je za ciprese najprimernejše. ...
Preberi več : ciprese smaragd | Ogledi : 12299 | Odgovori : 2


Breskova kodravost

Zanima me kaj naj naredim,ker mi vsako leto breskev napade kodravost.Kljub škropljenju s ciramom nič ne pomaga.Prvi listi so rdeci kot,da je na njej zrel sadez ko pa odvrze bolane liste so drugi zdravi .
Preberi več : Breskova kodravost | Ogledi : 5482 | Odgovori : 1


oleander in navadni slak(spenjalni)

Na zelo sončnem balkonu imam v loncu posajene oleandre in slak - posebej seveda. Na tem balkonu je sonce do približno 3 ure popoldne. Čeprav skrbim, da ima oleander vedno dovolj vlage, so mi začeli rumeneti listi samo spodaj. Na vrhu normalno raste naprej. Mi lahko kdo svetuje, kaj naj naredim. Kakšnih uši ni opaziti.

Pri slaku pa so bile spodaj na listih luknje. Se pravi, da jih je nekdo požrl. Sedaj opažam, da se ...
Preberi več : oleander in navadni slak(spenjalni) | Ogledi : 5185 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610