Danes je 19 apr 2024, 12:08

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

bršljinke

zdravo

imam nekaj težav z bršljinkami.

prilagam sliko. rjave pike se čedalje bolj širijo in listi odmirajo.


hvala za pomoč
Preberi več : bršljinke | Ogledi : 9140 | Odgovori : 0


Katera bolezen na paradižniku?

Katera bi bila tale bolezen na paradižniku? V literaturi sem našel poškodbe listov, ki so rumene, rjave ali črne. Moja pa je izrazito siva.

Slika
Preberi več : Katera bolezen na paradižniku? | Ogledi : 12255 | Odgovori : 4


Težave okrasnih rastlin

Se opravičujem če ni prava tema ampak nujnu rabim odgovor.Kakšne so težave okrasnih rastlin, težave pri vzgoji...Delam namreč neko predstavitev in na internetu o tem ni dosti.

Hvala.
Preberi več : Težave okrasnih rastlin | Ogledi : 9054 | Odgovori : 0


Luknjice v listih čilijev

Živjo,

imam en problem in sicer so se na listih čilijev začele pojavljati male luknjice. Listi drugače zgledajo zdravi, ne gnijejo, se ne sušijo, le te luknjice malo kazijo. Če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok problema, bi prosil za odgovor.


hvala in lp
Preberi več : Luknjice v listih čilijev | Ogledi : 9151 | Odgovori : 0


Pozna kdo tega gospoda?

Oblači se v belo, dobro se počuti v bližini tanko nanešene bele pajčevinaste koprene. Odskoči, če nisi dovolj hiter, ko ga podiš z vatirano palčko, namočeno v alkohol - umre s presenečenim izrazom na obrazu. Velik je okrog 4 mm. Zgago dela na fikusu, ki sem ga prestavil na vrt (spodaj slika) in na vrhovih fige. Kaj točno dela za preživetje, bi težko rekel, saj ga, kot že omenjeno, prehitim v njegovih namerah. Rade volje ...
Preberi več : Pozna kdo tega gospoda? | Ogledi : 11551 | Odgovori : 9


Kaj je vrtnici?

Tole je bilo že lani, pa me zanima kaj jo je napadlo. Vrtnico sem dobila lani zgodaj spomladi kot lončnico (kot mini vrtnico) in zgodaj poleti sem jo presadila na vrt. Cvetovi so bili takšni kot so tudi letos.
Slika
Preberi več : Kaj je vrtnici? | Ogledi : 9678 | Odgovori : 1


OLEANDER - Odpadanje listov!!

Maja sem nabavila oleandra,bujno lepa,cvetela sta mi skozi poletje in še kasnjeje.Sedaj sem jih pospravila v klet. V kleti imamo dovolj svetlobe ampak nimamo hladne,stopinj v kleti je 17. Na enem oleandru so listi že rumeni in odpadajo,tako da bo po moje čisto gol. Drugi pa je postavljen na stopnišču,je malo boljši,nima rumenih listov ampak tudi temu odpadajo listje. Ne vem ali je to normalno,da bodo vsi listi odpadli ali je kaj drugega? Prosim če ...
Preberi več : OLEANDER - Odpadanje listov!! | Ogledi : 19810 | Odgovori : 3


BOLEZEN OLJKE

Pozdravljeni

Sem lastnik 2 oljk na katerih se mi na pritalnem delu debla pojavlja strohneli les v katerem je polno rovov kakor, da bi jih vrtali nekakšni črvi ali mravlje.
Mislil sem, da se bo pojav nehal kakor se je pojavil vendar pa se trohnenje nadaljuje tako, da imam sedaj v obeh deblih luknjo globoko in široko že kakih 15 cm.
Iskreno povedano nevem kako naj se proti temu borim saj nikjer na internetu o ...
Preberi več : BOLEZEN OLJKE | Ogledi : 10572 | Odgovori : 1


Ličinka pri špinači

Zdravo!

Potrebujem pomoč. Na gredi imam posejano špinačo (je že velika). Tu in tam mi je kakšna špinača zmanjkala oz. mi je ovenela in listi so bili malo pojedeni. Tudi nekaj semen ni vzklilo. Mislila sem, da so polži. Pa niso. Pomislila sem tudi na ptice. Prejšnjič mi je spet nekaj odjedlo liste (korenina ostane cela), le v srce špinače odgrizne list in ga pusti. Začela sem malo kopati po zemlji in našla te male ...
Preberi več : Ličinka pri špinači | Ogledi : 9893 | Odgovori : 0


Odpadanje listov na vrtnici

Pozdravljeni!

Imam eno cepljeno vrtnico vzgojeno na steblu (kot drevo). Zdaj že drugo leto ob istem času se je zgodilo enako. V roku 10 dni se je vsulo vso listje. Listje je začelo najprej rumeneti v notranjosti krošnje in nato prešlo navzven. Vmes smo bili na morju in sedaj, ko smo prišli z morja je ostalo od nje še samo veje. Enako je bilo tudi lani. Po tem ko je odpadlo vso listje je nato ...
Preberi več : Odpadanje listov na vrtnici | Ogledi : 11186 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610