Danes je 29 mar 2024, 12:45

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Bambus - rjavi krogci

Pozdravljeni.

Kolega mi je priporocil vas forum, ker ste mu ze pomagali.. pa upam da bi meni tudi lahko.
Tezavo imam z bambusom, ki je posajen v vecjih loncih na prostem, star bo drugo leto in zgleda da ga je napadel en skodljivec.
Na listih se mu pojavljajo majhni krogci, ki porjavijo in nato se list posusi. Tega je cedalje vec in ne vem na kaksen nacin/sredstvom bi to zadevo ustavil.

Najlepsa hvala za pomoc.
Preberi več : Bambus - rjavi krogci | Ogledi : 71356 | Odgovori : 0


Ameriske borovnice? Bolezen

A morda kdo ve zakaj so zaceli na eni sadiki ameriskih borovnic rjaveti listi?!
Preberi več : Ameriske borovnice? Bolezen | Ogledi : 8043 | Odgovori : 0


surfinije in zmajeva krila. nujno pomoc :(

Pozdravljeni!

Nujno bi prosila za pomoč pri mojih surfinijah in zmajevih krilih. Prejsnji teden smo jih posadili in takoj dali ven. Res je te dni ponoci bilo hladno, roze so kar na vetrovnem mestu in soncu, prav tako je veliko dezevalo. Je mozno, da je zaradi kazerega od teh razlogov kaj narobe z rozami? Posiljam tudi fotografije....

Te roze imamo vsako leto, pa se je to pojavilo prvic.

Nujno bi prosila za pomoč, preden mi ...
Preberi več : surfinije in zmajeva krila. nujno pomoc :( | Ogledi : 9021 | Odgovori : 0


Češnja - kaj je narobe?

Pozdravljeni,

zanima me, če kdo ve kaj je narobe z mojo češnjo.

Pred kakšnim tednom je odvcvetela, sedaj pa opažam, da so nekatere veje na sredini skoraj gole, listi na sredini vej slabo rastejo,...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prosil bi za predloge, kaj naredit, če se da brez umetnih strupov.

lp
Preberi več : Češnja - kaj je narobe? | Ogledi : 10293 | Odgovori : 0


Negnoj

Na vrtu imamo 6 let star negnoj, visok okrog 2.5 metra. Vsako leto je bil cel odet v cvetje. Cel grmiček je bil kot en velik rumen cvet.
Letos je že pozimi nakazal brstke. Potem pa nič. Niti eden se ni zbudil, nič zelenega.
Zanima me, kaj je narobe? Je morda zmrznil? Se ga da rešiti? Kako?
Preberi več : Negnoj | Ogledi : 8445 | Odgovori : 0


smreki rumenijo veje

Pozdravljeni
Pred hišo imamo veliko smreko, ki tu raste ze cca.20, 25 let. Zadnji mesec opažamo, da smreki v notranjosti rumenijo veje in iglice.
Kaj bi lahko bil razlog za to?
Hvala!
Preberi več : smreki rumenijo veje | Ogledi : 9887 | Odgovori : 0


Nitkasti zajedalec na pelargonijah

Lep pozdrav vsem!

Pri nas se nam je prvič letošnje leto pojavil nek zajedalec v obliki nitk na pelargonijah. Rastlina je sestavljena iz samih nitk in se zaraste v same steble, liste in cvetove pelargonij ter jih nato počasi izsuši. Ima tudi majhne cvetke. Ko bomo pospravljali rože bomo okužene kar zažgali, saj ne vemo če se bo to kaj širilo. Seveda če kdo pozna tega zajedalca ali ga je kje zasledil bi bila vesela ...
Preberi več : Nitkasti zajedalec na pelargonijah | Ogledi : 9291 | Odgovori : 7


Hortenzija

Pozdravljeni!

Doma ima 3 hortenzije. Skrbi me za eno hortenzijo. Liste in cvetove ima rjave. Nekje sem zasledila, da so to uši.
Kateri insekticid je najboljši za hortezije?
Je res, da pomaga kopriva?
Preberi več : Hortenzija | Ogledi : 10293 | Odgovori : 1


rumene listnate uši

Ali je že kdo videl rumene listnate uši? Jaz jih do sedaj še nisem vendar so se mi pred nekaj tedni pojavile na mladi vrtni rastlinici. Zanima me, če so te uši kaj drugačne od navadnih. Ali so bolj škodljive od navadnih...
LP :wink:
Preberi več : rumene listnate uši | Ogledi : 9146 | Odgovori : 1


Katera bolezen na paradižniku?

Katera bolezen bi bila tole? Plodovi gnijejo s spodnje strani proti zgornji. Stebla in listi so videti povsem zdravi. Sorta je volovsko srce.

Slika
Preberi več : Katera bolezen na paradižniku? | Ogledi : 10973 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610