Danes je 25 apr 2024, 22:40

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

uničenje faraonk

Slučajno sem naletela na tole stran, ker že nekaj tednov neuspešno že čist obupano iščem nekaj, karkoli kar bi uničilo te nagravžne gomažeče stvore. Sedaj sem se obrnila tudi na internet.

Ker imam hišne zajčke je to zame še večji problem, ker se ne upam špricati po prostoru z strupenimi stekleničkami. Poskusila sem že čisto vse »uničevalne hišice« na katerih piše da uničijo vse tudi tiste v gnezdu in ne vem še kaj pa je ...
Preberi več : uničenje faraonk | Ogledi : 11132 | Odgovori : 2


Phalenopsis - bele uške

Ker svoje orhideje namakam na vsakih 10 dni v škafu, sem opazila, da je pri nekaterih opaziti male bele uške.
Orhideje ne glede na to lepo cvetijo ...
Kako naj se znebim te nadloge?

S takim zalivanjem sem to golazen prenesla že skoraj na vse orhideje..

Prosim za pomoč .... :cry:
Preberi več : Phalenopsis - bele uške | Ogledi : 10133 | Odgovori : 0


yucca propada

Lep pozdrav vsem!

Pred kratkim sem dobila yucco v dar. Takoj sem jo presadila in eno večje steblo se je lepo prijelo in poganja nove liste, drugo manjše pa zgleda, da sem poškodovala korenine al kej podobnega, ko sem presajala, ker sta se mi hitro za tem začela poganjka sušiti, steblo pa je na otip krhko in kot da bi se notranji del sušil in odstopal od zunanjega. yucco imam zunaj v pol senci in ...
Preberi več : yucca propada | Ogledi : 9977 | Odgovori : 0


Dendrobium phalaenopsis - kako identificirati škodljivce?

Pozdravljeni,

imam dendrobij, ki je izjemno dobro uspeval, poganjal nove pseudobulbuse, cvetel na več stebelcih iz enega pseudobulbusa, cvetel iz starih itd.

Nato pa so se listi začeli zvijati, vendar so ostali zdravo zeleni, rastlina je cvetela in vse ostalo je bilo videti normalno.

Pred nedavnim je začel rumeneti in listi odpadajo, čeprav pri tem tipu naj ne bi in tudi premrzlo ni. Rastejo pa novi keikiji.
Zasledila sem informacije, da je zvijanje listov in ...
Preberi več : Dendrobium phalaenopsis - kako identificirati škodljivce? | Ogledi : 9092 | Odgovori : 0


uporaba antracola???

help!!!

Kako uporabljam antracol. Mojo sobno vrtnico je napadla plesen, antracol imam, nikjer pa ne najdem navodil!!

tnx za odgovor!
Preberi več : uporaba antracola??? | Ogledi : 10876 | Odgovori : 1


PROSIM POMAGAJTE!

Prosim pomagajte mi. imam pachiro aquatico in me zanima kako se neguje,vzdržuje in zaliva? Zadnje čase ji listi porumenijo in odpadejo,strah me je da ne ostane popolnoma brez njih! Ker mi v trgovini kjer sem jo kupila niso znali povedati popolnoma nič ste vi moja edina rešitev. lp, SAN :(
Preberi več : PROSIM POMAGAJTE! | Ogledi : 6070 | Odgovori : 0


Adam rjavi

A mogoče kdo ve kako pomagati?

Vsakič, ko požene tretji list, mi taprvi začne rjaveti in se posuši.
Preberi več : Adam rjavi | Ogledi : 11511 | Odgovori : 4


kaj napada ciklamo

zakaj se listi najprej posušijo in nato odpadejo :? in še to,da so se vsa stebla z malimi popki posušijo in odpadejo :?: :? kaj bi to lahko bilo :?: :?



lp,karmen
Preberi več : kaj napada ciklamo | Ogledi : 13488 | Odgovori : 5


BELI ČRVIČKI

V zemlji sobne rastline, sem opazila drobne, tanke bele črvičke, velike približno 1mm. Ali so škodljivi?
Preberi več : BELI ČRVIČKI | Ogledi : 14753 | Odgovori : 6


Črni črveki!

Pozdravljeni!
Upam, da mi bo kdo lahko pomagal. Imam drevo življenja yucca, nekaj več kot pol leta in zadnje štiri mesece opažam, da iz lončka rože lezejo črni črvi, ki so bolj pogosti, takrat, ko rožo zalijem. Zalivam jo nekje enkrat mesečno in vseeno zdaj opažam, da se ji listi sušijo, zemlje v lončko pa je vedno manj. Prilagam sliko črva. Prosim vas za kakšnen pameten nasvet, ker sama res nevem kako naj rožici pomagam.
Preberi več : Črni črveki! | Ogledi : 6197 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron