Danes je 24 apr 2024, 03:42

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Bela "jajčeca" na rastlini

Lep pozdrav,

imam nekaj sadik papaje velikih cca 30cm, ki mi rastejo v loncih na zastekljenem balkonu. Pred okvirno 10 dnevi sem na steblih, vejicah in listih začel opažati majhne belo-prozorne (cca 0,2-0,5mm velike) kroglice, ki so na moč podobne nekakšnim jajčecem pritrjenim na rastlino.

Prilagam 2 sliki, ki naj bi ponazorili moj problem. Za slabšo kvaliteto slik se opravičujem; so namreč narejene z mobilcem, ki nima ravno primerne leče za takšne kratke razdalje...

Slika ...
Preberi več : Bela "jajčeca" na rastlini | Ogledi : 10950 | Odgovori : 1


FICUS BENJAMIN OBREZOVANJE

zIVJO!Jaz sem pa lani dobila ficus benjamin in zdaj je ze zelo zrasel in nima vec lepe oblike,pa me zanima kdaj,kateri mesec se lahko obrezuje?Malo me je strah,da bi mi za meril,ce bi ga zdaj obrezala.Pa se kako ga naj obrezem?Prosim za odgovore.In najlepsa hvala ze vnaprej. :D
Preberi več : FICUS BENJAMIN OBREZOVANJE | Ogledi : 15459 | Odgovori : 2


Bele ovalne živalice na papirusu

Pozdravljeni,

Približno pol leta nazaj sem dobila Cyperus Papyrus velik cca meter in pol.
Do sedaj je odlično uspeval, pred kratkim pa se je začel sušiti.
Na novejših poganjkih je bel prah, opazila pa sem tudi majhne "živalice" prilepljene na stebla in bele zapredke v "krošnjah". Živalice so ploščate, velike 1-2 mm, bele barve in ovalne oblike.

Ali kdo ve kaj bi to lahko bilo in kako se jih znebim?

Hvala za odgovor,
Živa
Preberi več : Bele ovalne živalice na papirusu | Ogledi : 10775 | Odgovori : 1


monstera hira, na pomoč!

zdravo!

pred priblizno dvemi tedni sem presadila monstero. najprej je zgledalo vredu, potem pa je vedno bolj kazala znake nezadovoljstva. porumenela sta že dva lista in začela je vidno hirati in veneti. danes sem imela končno čas, da sem jo zopet presadila in pri tem ugotovila, da ji ni ostalo več kaj dosti korenin. očitno so zgnile. očitno je bila preveč zalita, pa sploh ni bilo videti. prst je bila na vrhu kar suha! zdaj ...
Preberi več : monstera hira, na pomoč! | Ogledi : 11327 | Odgovori : 2


Adam joče? (Kapljice na listih)

Pozdravljeni!

Včeraj zjutraj sem opazil, da so se mi začele na listih od adama nabirati kapljice :shock: Ko sem pobliže pogledal, sem videl tudi, da je rob lista svetlejši.
Kasneje so se te kapljice pojavile še na monsteri :roll: (ampak danes jih ni več videti)
Sobo imam v mansardnem stanovanju, je pa adam čisto pri oknu, tako da ...
Preberi več : Adam joče? (Kapljice na listih) | Ogledi : 16836 | Odgovori : 6


Ali pozna kdo to žival?

Se opravičujem ker ne spada to v ta forum. Mogoče je pa kakšna rastlinska uš in jo kdo pozna. Videl sem jih šle lani v jeseni in letos v marcu in to na milione. Verjetno jih prinese od nekje veter. Po tleh skačejo, letijo pa ne ker kolikor se vidi nimajo kril. Dolge so 1mm. Eno sem posnel z digitalnim mikroskopom in filmček dal na ta link:

http://www.youtube.com/results?search_query=neznane+%C5%BEivali&search_type=
Preberi več : Ali pozna kdo to žival? | Ogledi : 11260 | Odgovori : 3


Rumene ikre na šefleri?? Na pomoč!

Pozdravljeni!

Velika sobna šeflera je v zadnjih tednih pričela izgubljati liste. Pred nekaj dnevi smo na zemlji opazili temno rumena jajčka v velikosti poprovih zrnc, ki se ob pritisku razpočijo kot kake ikre. V zemlji jih je vse polno, več kot 2-3 cm si nismo upali kopati. Ali morda kdo ve, kaj bi to bilo in kako se tega rešiti?
Preberi več : Rumene ikre na šefleri?? Na pomoč! | Ogledi : 11503 | Odgovori : 2


Kako se znebiti belih žuželk v zemlji?

Lahko narediš domač organski izdelek. zagotovo se najde na netu.
e-how.com
monkeysee.com
diynetwork.com

drugače pa bom si vzel čas in ti sam poiskal, zdaj ravno generalko delam v sobi... :P
Preberi več : Kako se znebiti belih žuželk v zemlji? | Ogledi : 25234 | Odgovori : 13


yucci rjavijo vrhovi listov

Pozdravljeni,

kot je že iz naslova razbrati mi Yucca rjavi. Le na vrhovih listov. Zalivam jo enkrat na tri tedne.

Kaj bi to lahko bilo?

Sem jo pa dobila ob sinovem rojstvu, mi je zelo pri srcu.

Hvala za pomoč.
Preberi več : yucci rjavijo vrhovi listov | Ogledi : 12291 | Odgovori : 3


oleander- rumene uši

Pozdravljeni,

končno sem tudi sama postala velika ljubiteljica rastlin, pa se že soočam z neprijetnosti, upam da me ne mine moj novi hobby ... :(
Skratka, moj oleanderček (še mali) ima polno uši - rumenih, ki jih ne znam identificirat ... ga že škropim z insekticidom, pa ne kaj preveč uspešno.

Kakšen predlog?

Lp
Preberi več : oleander- rumene uši | Ogledi : 11895 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610