Danes je 26 apr 2024, 00:53

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

bele pike na draceni marginati

zanima me zakaj so se ji pojavile neke bele pike spodaj na steblu in zgoraj pod listi?? zelo so ji zaceli rumenti listi in na nekaterih listih ki so porumeneli so črne pikice...ali je to zaradi premalo skropljenja z vodo??pošpricala sem jo s ceraflorom-če bi bile slučajno kaksne bele uši.

zelo me skrbi saj jo nočem izgubiti ker je to ze moja 2 dracena...
Preberi več : bele pike na draceni marginati | Ogledi : 10664 | Odgovori : 0


Karantena

KARANTENA JE NUJNA
Za vse rastline, ki jih kupujete po raznih trgovskih centrih, cvetličarnah in ostalih trgovinah je potrebna karantena, če hočete svoje rastline ohraniti zdrave. Vse rastline iz uvoza so lahko okužene. Do vstopa Slovenije v EU je bila vsaka pošiljka cvetja, lončnic, dreves fito pregledana in to 2 krat .Pred izvozom so pošiljko pregledali fitopatologi države izvoza, ki so bili strokovnjaki za tovrstne preglede. Pred vstopom pošiljke v našo državo pa so rastline ...
Preberi več : Karantena | Ogledi : 9573 | Odgovori : 2


Zamioculcas zamiifolia

Pozdravljeni.

Pred kakim mesecem sem dobila zamifolijo in že takoj na enem listu opazila eno dolgo rjavo brazdo, oz. brazgotino, ne vem kako bi drugače temu rekla. Videti je kot neka globoka rjava zareza, ki se pozna tudi na spodnji strani lista... Najprej sem mislila, da ni nič takega, pred nekaj dnevi pa sem opazila podobne zarezice še na dveh-treh listih, le da so te še zelo majhne.
Zdaj sem na enem steblu (ne na ...
Preberi več : Zamioculcas zamiifolia | Ogledi : 19919 | Odgovori : 11


odpadanje listov

Tisti poškodovani listi se sedaj sušijo in odpadajo, ostali pa veselo rastejo naprej
Preberi več : odpadanje listov | Ogledi : 9483 | Odgovori : 0


kaj je z ananasom

Imam ananas, star leto in pol, kateri je bil vzgojen iz rože ananasa, ki sem ga kupila v trgovini. Prejšnjo zimo je bil v dnevni sobi, v drugi polovici pomladi pa sem ga prestavila na balkon kjer je zelo lepo zrasel. Sedaj sem počakala, da je bila jutranja temperatura cca. 8 stopinj in ga potem prestavila nazaj v dnevno sobo. Zunaj ni kazal nobenih znakov bolezni, sedaj pa ima kar nekaj listov poškodovanih. Listi so ...
Preberi več : kaj je z ananasom | Ogledi : 10898 | Odgovori : 8


fikus - povesene veje in nagubani listi

Pozdravljeni,

ker ste na forumu strokovnjaki za nas, ki ne vemo toliko o rastlinah, bi vas vprasal, ali morda veste, kaj bi lahko bilo narobe z mojim fikusom, ki je po enem letu nenadoma povesil veje, nekaj listov se je zacelo ob straneh gubati... zalivam ga enkrat tedensko ali manj, ne prevec, premikal ga nisem, je se vedno na okenski polici, ker drugje ni dovolj svetlobe. zanima me, kaj naj naredim, da se bodo veje ...
Preberi več : fikus - povesene veje in nagubani listi | Ogledi : 9930 | Odgovori : 0


Aloa arborescens rjavenje listov

Pozdravljeni,

imam Aloa arborescens in problem, ki je razviden na slikah na spodnjem linku - mi lahko kdo pomaga?

http://yfrog.com/agimg4809jx


Vnaprej hvala in lep pozdrav,

Boštjan
Preberi več : Aloa arborescens rjavenje listov | Ogledi : 11141 | Odgovori : 5


aralija črni

MI lahko pomagate diagnosticirati bolezen, ki je napadla mojo aralijo japonico. Pol leta je rasla brez težav, zdaj pa so ji začeli listi črniti, iz peclja proti robovom. Definitivno ne gre za sušenje zaradi pomanjkanja vode.
Poleg tega me zanima, kateri preparat je najbolj učinkovit proti pršicam.
Hvala,
Bršljan,
Preberi več : aralija črni | Ogledi : 10154 | Odgovori : 0


Zamia-rjave pike

Pozdravljeni!
Vem, da es je že dosti pisalo o Zamiji, a odgovora na moj problem še nisem zasledila.
Imam lepo Zamijo. Zadnje čase pa opažam, da se tam kjer se listi dotikajo stebla pojavljajo rjave pike, kot neke hraste. Sem poskušala z nohtom odstraniti, a ne gre.
Zanima me kaj bi to lahko bilo in kako bi to odstranila.
Bojim se, da mi bo umrla, ker so že začeli rumeneti listi na drugih steblih (predvidevam, ...
Preberi več : Zamia-rjave pike | Ogledi : 10604 | Odgovori : 2


spatifil črni, zamija in vzpenjalka pa rumenita?!

zdravo prijatelji rastlin!

imam kar preproste rastlinice, ki mi po navadi ne delajo težav. zdaj pa so se pojavile. skoraj pri vseh!

imam nekaj spatifilov, ki sem jih razmnožila sama. po navadi so mi lepo uspevali zdaj pa so se jim kar naenkrat začele na listih pojavljati črne lise, ki se razširjajo. lise so take suhe, pergamentaste in se pojavijo tudi na čisto mladih liskih. takšne liste sem rezala proč pa jih je zadaj vedno ...
Preberi več : spatifil črni, zamija in vzpenjalka pa rumenita?! | Ogledi : 10874 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610