Danes je 28 mar 2024, 21:08

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Bršljan

Živijo! Imam neke vrste bršljan (dve rastlini), ki sta se po preselitvi začeli "čudno" obnašati. V prejšnjem stanovanju sta rasli zelo bujno, po preselitvi pa so najprej začeli listi rjaveti in odpadati. Novi listi sicer rasejo, vendar so bledo zeleni, rumeni. V loncu na zemlji se je pojavila nekakšna bela "vata". Naj povem, da sta obe rastlini zelo na svetlem, poskušala sem že z manj ter z več zalivanja. Ker rastlini prej sploh nista bili ...
Preberi več : Bršljan | Ogledi : 5156 | Odgovori : 2


Faraonke

Pozdravljeni!

Vem, da tema ne sodi najbolj v ta sklop, pa kljub vsemu. Pred kakšnima dvema tednoma sem v stanovanju opazil mravlje. So zelo majhne in oranžne, zato predvidevam, da gre za Faraonke.

Ker se jih je baje zelo težko znebit (kar že ugotavljam), me zanima, ali ima kdo s tem izkušnje in mi lahko da kakšen nasvet, kako se te golazni znebit.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Matej
Preberi več : Faraonke | Ogledi : 11914 | Odgovori : 8


Zamiolulcasa je pričela rjaveti namesto zeleneti !?

Lep pozdrav!

Prosil bi za pomoč v zvezi moje Zamioculcase Zamiofoila!

Zamio sem kupil pred približno 3 meseci. Do sedaj je lepo uspevala oz. rasla. Pred priblizno desetimi dnevi sem opazil na konici še svetlih zelenih listov posušeno temno rjavo piko, katero sem kasneje odtrgal od lista. Mislil sem da bo to pomagalo vendar sem po treh dneh opazil da so se te rjave pike pričele delati še na drugih konicah svetlih zelenih listov!

Naj ...
Preberi več : Zamiolulcasa je pričela rjaveti namesto zeleneti !? | Ogledi : 5044 | Odgovori : 8


alojin sok

Mene pa zanima, kako se pridobi alojin sok. Doma imam aloje, ki niso stare niti eno leto, brala pa sem, da ji sok lahko odvzameš, ko je stara najmanj dve leti. Pa za kaj se vse uporablja? Vem, da v kozmetiki in zdravstvu, ampak kako doma?
Upam da mi bo kdo vedel odgovoriti.
Pozdravček vsem!
Preberi več : alojin sok | Ogledi : 3988 | Odgovori : 1


Madagaskarska palma

Pred kratkim sem dobila madagaskarsko palmo,vendar nimam nobenih informacij o tem kako jo vzgajati.Rekli so mi le naj jo zalijem,ko povesi liste.Prosim za pomoč
Preberi več : Madagaskarska palma | Ogledi : 20734 | Odgovori : 8


FICUS BENJAMIN

:) Lep pozdrav!
Zanima me, na koliko časa se zaliva FICUS BENJAMIN. Drevo je visoko meter in pol. Kupila sem ga čudovitega, vendar je takoj začelo odpadati listje. Zdaj ga imam kak mesec dni, in je videti, da bo kmalu čisto gol. Hvala za odgovor!
Preberi več : FICUS BENJAMIN | Ogledi : 12231 | Odgovori : 7


schefflera-rjavi listi?

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Schefflero (gerda), pa so se ji začele na listih pojavljati rjave lise ( na sredi lista) in kasneje tak list odpade. Rastlina stoji na svetlem mestu in ni na prepihu, nahaja se v jedilnici ob kuhinji: Kaj je vzrok za omenjene težave: nepravilno zalivanje ali kaj drugega. Hvala!
Preberi več : schefflera-rjavi listi? | Ogledi : 10429 | Odgovori : 6


Mini vrtnica

Pozdravljeni!

Mini vrtnico so mi napadle majhne gosenice, katere jejo liste; pa na listih se je pojavil kot bel prah oz. kakor da bi bila od pajka spletena mreža, ampak zelo na gosto
Ali mi lahko poveste kako bi se jih znebila oziroma kakšen insekticid lahko uporabim?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem!

Lp Petra
Preberi več : Mini vrtnica | Ogledi : 4007 | Odgovori : 1


Benjamin

Pozdravljeni!
Moj fikus benjamin je napadla nekakšna bolezen, ki je nisem še nikljer zasledila. :?: Listi so postali nekako popikani z bledimi lisami. Drugače pa mi raste normalno. Če kdo o tem kaj ve, naj prosim odgovori. :)
Preberi več : Benjamin | Ogledi : 5568 | Odgovori : 1


Drevo življenja

Lep pozdrav!

Doma imamo drevo življenja, ki je v zelo suhem in toplem prostoru. Sestavljata ga dve debli in eno se je začelo 'sušiti'. Ko potipam deblo je kot bi bil med njim in notranjim delom zrak. Na nek način kot bi se oluščil od podlage. Listi so normalne zelene barve, kvečejmu malo so se povesili. Verjetno se bo rastlina posušila!? Ali obstaja kakšna rešitev, oz bolj me zanima ali je v prostoru morda le ...
Preberi več : Drevo življenja | Ogledi : 6609 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610