Danes je 18 apr 2024, 20:25

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

čudne živalce na pelargoniji

Lep pozdrav vsem! Zanima me, če kdo ve kaj bi to bilo (prilagam slike) - na listih pelargonije se je pojavil zajeten kupček mislim da nekakšnih hroščev... Hvala vam že v naprej za morebitno pomoč!
Preberi več : čudne živalce na pelargoniji | Ogledi : 9069 | Odgovori : 0


Lovorikovec ki se mu krivinčijo listi

Pozdravljeni,

v lovorikovčevih listih se mi pojavljajo črne pike za katere menim, da so uši. Lansko leto je bila zgodba enaka. Poleti so se začeli krivinčiti listi, rastlina pa je zgledala res ubogo.
Nekje sem prebral, da uši "gojijo" mravlje, zato sem pod rastlino že posul bel prah proti mravljam, ki sem ga dobil v vrtnariji.
Zelo bi bil hvaležen tistemu, ki bi me napotil k rešitvi težave.
Slike:
Slika
Slika
Preberi več : Lovorikovec ki se mu krivinčijo listi | Ogledi : 10572 | Odgovori : 0


Benjamin - na spodnji strani listov svetlo oranžne bunkice

Zdravo!

Na mladih listih benjamina so se pojavile svetlo oranžne bunkice. Prilagam tudi sliki zgornje in spodnje strani lista. Mogoče kdo ve kaj bi to bilo?
Preberi več : Benjamin - na spodnji strani listov svetlo oranžne bunkice | Ogledi : 9443 | Odgovori : 0


yucca in dracena :(

Lep pozdrav,
Doma imam yucco že skoraj 3 leta, pred kratkim pa so se ji začeli pojavljat problemi in sicer: odpadajo listi, zgleda kot da bi se sušila, na steblu pa so pojavile male bunkice, ki zgledajo kot nekaksne licinke. Zalivam jo malo, tako kot vedno, stoji pa na polsončnem prostoru ob oknu. Se komu mogoče kat svita, kakšen bi lahko bil problem?

Druga rastlinica ki jo imam, je dracena. Kupil sem jo pred kakšne ...
Preberi več : yucca in dracena :( | Ogledi : 10973 | Odgovori : 1


Potrebujem pomoč pri prepoznavanju Bolezni sobnih rastlin

Pozdravljeni

Najprej se opravičujem, da sem odprl novo temo a v starih temah nisem zasledil kakšnega podobnega primera. Sem začetnik kar se rastlin tiče in to se mi dogaja pri sobnih rastlinah. Skoraj pri vseh imam belo plast na površini. Večji problem pa imam z Drevesasto krasuljo. Odpadajo listi in mislim, da jo je nekaj napadlo. Poleti, kadar je veni te težave nima. Nisem pa še poiskusil z dobenimi insekticidi saj ne vem kakšnega potrebujem, ...
Preberi več : Potrebujem pomoč pri prepoznavanju Bolezni sobnih rastlin | Ogledi : 9707 | Odgovori : 2


Skakači v zemlji

V zemlji mojih sobnih rastlin so se zaredili skakači. Poskusila sem že z "utapljanjem" , a neuspešno. Zanima me, če obstaja kakšno sredstvo, insekticid, da se jih znebim.
Kaj pa tisti v zemlji rastlin na terasi,a se, jih da kako znebiti? Namreč, ko dvignem posodo rastline, jih je spodaj na tleh polno.
Preberi več : Skakači v zemlji | Ogledi : 9947 | Odgovori : 0


Cissus rhombifolia

Zdravo. Že dobro leto imam na okenski polici romabastolistno vito. Lahko bi se reklo, da je nezahtevna rastlina in do zdaj mi je tudi krasno uspevala. Pred kratkim pa so začeli listi rjaveti, nato se zavihajo in odpadejo. Tudi novi poganjki se posušijo in odpadejo. Morda veste, kaj bi lahko bil vzrok? Mi znate pomagati? Bila bi vam hvaležna, saj mi je rastlinica zelo pri srcu :)
Preberi več : Cissus rhombifolia | Ogledi : 8815 | Odgovori : 0


Zajedalci na madagaskarski palmi

Pozdravljeni!

Imam dve madagaskarski palmi, ki jima neprestano odpadajo mladi zgornji listi. List požene, počrni in odpade.
Danes sem na eni opazila pikice rumene barve, izgledajo mastne. Tej palmi se tudi sušijo bodice na vrhnjem delu stebla in je popolnoma brez listov (takšno sem že kupila - v Merkurju je bila pripravljena za odpis)
Druga palma ima na bodicah bele pikice, podobne prhljaju. Tudi tej odmirajo mladi listi, stari listi pa so lepi, čvrsti in ...
Preberi več : Zajedalci na madagaskarski palmi | Ogledi : 9735 | Odgovori : 0


prosim za pomoč !

Prosila bi vas za mnenja glede moje rozice, ki je na spodnjih slikah:(
Pred kratkim sem opazila, da so ji začeli odpadati listi. Preverila sem kaj naj bi bilo narobe in sem opazila polno takih rdečkastih kupčkov na listih, spodnji in zgornji strani in na steblu.Poleg tega je še na nekaterih delih neka plast lepljiva, na nekaterih delih so pa samo majhne rdečkasto rjave lise.Listi niso nič objedeni, se ne vihajo in tisti listi,ki so ...
Preberi več : prosim za pomoč ! | Ogledi : 9341 | Odgovori : 4


kako uničiti rdečega pajka?

Pozdravljeni!
Že leta imam težave z nadležnim rdečim pajkom. Do sedaj mi je infestacijo nakako uspevalo kontrolirati, zdaj pa za pranje vsakega lista posebej nimam več časa. Zaradi majhnih otrok pa tudi akaricidov ne želim več uporabljati. Slišala sem, da je Feltiella acarisuga naravni sovražnik rdečega pajka. Zanima me, če se jo da dobaviti tudi v Sloveniji ali jo moram naročiti iz Anglije?

Za vse odgovore se najlepše zahvaljujem.
Preberi več : kako uničiti rdečega pajka? | Ogledi : 9629 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610