Danes je 29 mar 2024, 12:20

Novice Novice od Akvarijske rastline

Zemljevid od Akvarijske rastline » Forum : Akvarijske rastline

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Vodni vrt v posodi

Ali je ze kdo slisal za to ali kaj podobnega.Zgleda pa tako da das v vecjo posodo vodo in potem pac vodne rastline kot so lokvanji in mesojedko mesinko in se druge rastline.


LP luka
Preberi več : Vodni vrt v posodi | Ogledi : 21905 | Odgovori : 14


Razmnoževanje cipres

Pozdravljeni!

Letos sem se ponovno prezkusil v razmnoževanju cipres s semeni. Prejšnja leta (in tudi letos) sem namreč poskušal s podtaknjenci, pa zadeva nikakor ni uspela, čeprav so mi takšno razmnoževanje priporočali v Florini. Pa sem uporabil tudi prašek za ukoreninjanje in kljub temu ni bilo rezultata.

Letos sem pa dobil tudi nekaj semen cipres in na moje veliko presenečenje, so tudi nekje 50% vzklile. Zdajso visoke že približno 5 cm (sejal sem marca letos). ...
Preberi več : Razmnoževanje cipres | Ogledi : 14369 | Odgovori : 0


ciprese

Kupil sem nekaj cipres. Kako naj jih posadim. So meter visoke, v lončkih?
Hvala!
www.pisateljstvo.com
Preberi več : ciprese | Ogledi : 16849 | Odgovori : 7


prezimovanje iglavcev

Lani je bila očitno huda zima, saj se je dotaknila tudi mojih pacipres. Zanima me, kaj naj storim, da jih zaščitim, saj so že kar velike. Jih naj povežem ali morda zaščitim s smrekovino? Lani so mi ravno toliko pozeble, da so bile od znotraj cisto rjave, kar je spomladi prav zalostno zgledalo, pa ceprav so potem pridno gnale nove poganjke.

Mi lahko kdo svetuje?
Preberi več : prezimovanje iglavcev | Ogledi : 12433 | Odgovori : 2


primeren čas za obrezovanje cipres

Lep pozdrav!

Imam živo mejo iz cipres. Letos sem jih presajala, pa čeprav so bile že kar velike (cca meter in pol), vendar pa so se kljub temu lepo prijele in sedaj konec poletja tudi zelo lepo pognale.

Zanima me, kdaj je najprimernejši čas za striženje vrhov, če bi želela, da še dobijo nekaj na višini, vendar pa ne veliko, hkrati pa bi tudi rada, da se malo z gostijo, ker so sedaj bolj ozke ...
Preberi več : primeren čas za obrezovanje cipres | Ogledi : 18406 | Odgovori : 1


So korejske jelke zahtevne?

Pozdravljeni. Pred našo hišo urejam majhno zelenico, pa si je pred nedavnim mama zabila v glavo, da bo ona tam posadila neke iglavce. Ker se ni dala pregovoriti, sem šel tudi sam zraven, da ne bi kake norije pobrala. Pa sva se nekako zedinila pri korejskih jelkah.

Zanima me, ali so ta drevesa občutljiva?
Druga stvar, ki me muči, pa je, ali bo trava rasla okoli njiju, ali pa bosta vso hrano travi potegnili? Kako ...
Preberi več : So korejske jelke zahtevne? | Ogledi : 24930 | Odgovori : 16


podrast

Ob hiši (vzhodni del) imam senčno počivališče ograjeno z vinsko trto, ki je zelo gosta in daje močno senco... Na severno stran tega "počivališča" sem nasadila srebrne ciprese, ki zelo lepo rastejo in jim je senca očitno letos ugajala ob tej visoki vročini.

Ker trava ob cipresah ne raste in sem nekje zasledila, da bi lahko ob cipresah nasadila cvetoče mahovnice, ki ne samo da lepo zgledajo ampak tudi lepo dišijo, me zanima, kakšne vrste ...
Preberi več : podrast | Ogledi : 12739 | Odgovori : 1


obrezovanje cipres

Pred tremi leti sem kupil 1m visoke ciprese (niso piramidne). ZAnima me kdaj je pravi čas za vzgojno obrezovanje (rad bi določil približno širino žive meje
Preberi več : obrezovanje cipres | Ogledi : 15775 | Odgovori : 1


tisa

zanima me ce kdo ve kje se dobi gospoda tuska, ki se ukvarja s tisami? vsaj kraj bi bil ze zelo dobrodosel.hvala.
Preberi več : tisa | Ogledi : 12553 | Odgovori : 1


Potaknjenec - Thuja

Zanima me kdaj in kako narediti potaknjence za Thujo occidentalis. Katero sredstvo za pospeševanje rasti korenin izbrati?

Hvala za nasvete in lep pozdrav,

Simon
Preberi več : Potaknjenec - Thuja | Ogledi : 12363 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610