Danes je 28 mar 2024, 12:25

Novice Novice od Akvarijske rastline

Zemljevid od Akvarijske rastline » Forum : Akvarijske rastline

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Ribnik!?!

POZDRAVLJENI

Na vikendu(vrtu) bi rad imel ribnik, luknja bo počasi že skopana, a me zanima, za naprej, kaj naj položim na dno: glino, beton,folijo? njegova velikost je približno 2m x 4m globok pa je do 1,5m v sredini. Tam kjer je ribnik ni elektrike in sem se odločil, da bodo za donos kisika,.. v vodo prispevale rastline, kraj v katerem živim se nahaja ob reki Savi, na tem področju je pa tudi zelo veliko ribnikov, ...
Preberi več : Ribnik!?! | Ogledi : 9671 | Odgovori : 5


Katero vodno žival naj imam

Živjo!

Mene pa zanima katero žival bi dal v moj ribnik, ki je globok 40 cm
( ker je iz kalupa ), da bi pojedla ličinke komarjev in ličinke drugih živali, ki nam naredijo zmedo. Ribe vem, da so zato ampak jaz ne bi imel rib ampak kakšno drugo vodno žival. Lahko so tudi dvoživke. Naprimer lahko bi imel kakšno regico samo ne vem ali se ta kaj prehnanjuje z ličinkami. No če se mi ...
Preberi več : Katero vodno žival naj imam | Ogledi : 10896 | Odgovori : 4


Rastline v tekočih vodah

Zanimam se za potok okoli hiše, tako kot v gradu (v risankah) Imam nekaj idej za rastline, a nevem kje lahko najdem podatke o rastlinah za tekoče vode, saj bi se moj potok na koncu poti izlil v bližnje jezero! Jarek za potok je že izkopan,... Upam da mi boste lahko čimprej pomagali, kajti moji otroci bi se radi igrali v vodi.

Pepa
Preberi več : Rastline v tekočih vodah | Ogledi : 10241 | Odgovori : 0


Oksigenatorji

Pozdravljeni!
Zanjima me kje bi lahko dobila katero izmed vrst oksigenatorjev (vodna kuga, močvirska grebenika,...) ali katero koli drugo vodno rastlino, ki zavira rast alg v ribniku?
Preberi več : Oksigenatorji | Ogledi : 11328 | Odgovori : 2


Vodne rastline za pajčolankam

Ima kdo doma vodne rastline za k pajčolankam (anubije,javanski mah,valisnerija...)?
Preberi več : Vodne rastline za pajčolankam | Ogledi : 82213 | Odgovori : 11


Ciprese

Zanima me zakaj ciprese začnejo rjaveti! V semenarni sem dobil magnezij! Malo je pomagalo ampak ena se je vse eno posušila in ko sem dodal magnezij se je začela obraščati odmrle vejice sem obrezal. Ali iz cipresinega semena lahko zraste nova cipresa , in kako jo paosadim , zalivam in kakšno svetlobo ji ugaja. Zanima me kaj bi vi naredili z njimi pač živim ob glavni cesti kjer jo pozimi solijo in plužijo ! Nekako ...
Preberi več : Ciprese | Ogledi : 11100 | Odgovori : 0


Zlate ribice in lokvanji

Zanima me, kje bi lahko dobil zlate ribice, ki bi bile rumene barve ali pa mali koje! Zelo težko jih je dobiti! Ko sem malo brskal po medmrežju sem zasledil da se z gojenjem ribic eni ukvarjajo v okolici Rogaške Slatine. Ali kdo proda lokvanje ,ali se jih lahko se presaja !


Mihael@t-2.net :roll:
Preberi več : Zlate ribice in lokvanji | Ogledi : 11331 | Odgovori : 1


Sajenje vodnih rastlin

Prebral sem vse vaše forume, debate o tem in onem. Zanima me pa še vedno kako lahko posadim lokvanj, cyperus, travo,... Jaz sem posadil lokvanj v velik lonec za sajenje rož, spodaj sem dal kamenje, zemljo (ilovico) in na vrhu še eno plast kamenja za obtežitev. Ali mi bo rastel?

lp

bojanb
Preberi več : Sajenje vodnih rastlin | Ogledi : 14067 | Odgovori : 3


bambus

pred kakim mesecem sem v kaliji kupila nek srčkan bambus. visok je okoli 30 cm. prodajalko sem vprašala če bo zrastel in je rekla da ne. na vrhu stebelc ima nekakšne voskaste zamaške.Zanima me, če bi slučajno kdo vedel kako bi lahko naredila, da bi ga na nek način podtaknila da ga bi imela več, in kaj bi bilo potrebno naredit da bi ta simpatična rastlinica imela možnost zrasti malce več v višino.
Preberi več : bambus | Ogledi : 13659 | Odgovori : 5


Znova živa meja

Glede na prejšnje sporočilo se moje vprašanje glasi:"Kakšno živo mejo priporočate?" Kot sem že napisala bi rada imela razgibano živo mejo, pa sem že sama premišljevala v tej smeri, da bi dali različne iglavce od malo višjih pa do nižjih. Kaj menite vi?

Glede parka pa takole. Gre za večjo površino, tla so vseskozi bolj vlažna. Rada bi si nasadila dve ali tri vrste dreves ali grmičevja-vse skupaj največ tri vrste, ostalo bi imela travo. ...
Preberi več : Znova živa meja | Ogledi : 11205 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610