gobice rastejo

Kje so 'tereni', kdaj in kje nabirate gobe?

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

gobice rastejo

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 16 jun 2004, 23:40

Moram vam povedati, da sem na Pohorju našel prvega jurčka, pa še to bil je pravi jesenski goban. Temen, lep, čvrst in nič črviv. Pa obilo užitkov pri nabiranju.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 16 sep 2004, 19:34

Ravnokar smo se vrnili z gobarjenja po Rogli in tudi že pojedli eno fino gobjo župco :)
Borut, a izdaš kakšen fajni plac na Pohorju :?: Sej ne bomo nobenmu povedal :? Lahk pa tut mal menjamo.

. :wink: :wink:
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a anka » 16 sep 2004, 20:59

Halllo
V Kanomlji pred Ovčjakarskimi klavžami na desnoi jih dobiš do štirideset kil, če imaš srečo, hahahahha
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a anka » 17 sep 2004, 09:47

Nisem bila to sama, sem pa videla razdejanje, sami obrezani beti in odvržene malo slabše gobe, bilo je zelo nekulturno.
torej: z občutkom
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a sadjar » 23 sep 2004, 10:35

A je to tam pri gradbišču za elektrarno? Mogoče so jih pa delavci uničevali.
sadjar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 26 nov 2003, 21:46
Kraj: lj

OdgovorNapisal/-a anka » 23 sep 2004, 11:15

Hallo!
Hahah, sem mislila, da noben ne ve kje so Ovčjakarske klavže, pa se motim. Mogoče pa sva soseda.
Ne to ni ravno tam, je en ovinek prej. Včeraj sem se spet tam sprehajala. Tako zanimivo se mi zdi ker je gozd tako prehojen, kot bi v čezenj potekala fronta. Včeraj sem ravnotam dobila dva jurčka (enega rastočega, enega pa zgubljenega od predhodnega nabiralca), nekaj lisičk, enega turka in seveda ogromno sirovk, ki sem jih nabrala le par. Tukaj je tudi ogromno ježkarjev, ki jih še ne nabiram.
Saj vem, to se ne dela, da se toliko govori o nahajališčih, sama nisem ne vem kakšen gobar, le da jih naberem za dve do tri večerje in sem srečna.
Sem pa zgleda prišla ne en zelo aktualen prostor.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a gregor » 24 sep 2004, 17:28

Zivjo!

Cim se naredi vreme... grem pogledat gor( predvsem me zanima), kaj bo s klavžami?!

Ja, sirovk je res obilo... tud na Mrzli rupi... presenetljivo se mi zdi, da pri nas sploh niso cenjene, pri sosedih( ali pa v Španiji) so na tržnicah po nekaj deset evrov/kg .

Lep pozdrav,G
gregor
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 mar 2004, 12:33

OdgovorNapisal/-a anka » 24 sep 2004, 19:29

Ojla!
Klavže lepo obnavljajo, všeč mi ni grda rana, ki so jo naredili z dovozno cestom, a se ne da drugače.
gobice pa rastejo, še bolje bo stare lune
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a sadjar » 26 sep 2004, 22:45

A sirovke so te rumene, ki jih je vsepovsod polno?
Kaj pa delate iz njih? Jaz jih nisem še nikoli probal. Me pa zanima kakšne so. A lahko date kako fotko gor da vidim, če govorimo o istih.
sadjar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 26 nov 2003, 21:46
Kraj: lj

OdgovorNapisal/-a anka » 27 sep 2004, 08:05

Ojla
Popečeni in začinjeni sirovkini klobuki so okusni, potroseni s sirom pa še boljši, to je le en recept, drugače pa jih ljudje veliko vlagajo. Nabiram res mlade klobučke oranžnih sirovck z oranžnim mlečkom. Na spletu boš dobil slike in recepte.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a gregor » 27 sep 2004, 13:06

Ziv!

Sirovk je kar neki vrst, tiste z oranzno-rdecim mleckom(!) so uzitne, barve bolj oranzne.Zelo podobna je macesnova mlecnica( raste v simbiozi z macesni), je ravno tako oranza-rumena, le mlecek je bel-krem barve.

Pri nas jemo sirovke le na zaru.

Seveda slikc na www je dosti, je pa sedaj tudi cas razstav gob(minuli vikend je bila na sejmu Narava zdravje).

Veselo na gobe pa dober tek!
gregor
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 mar 2004, 12:33


Vrni se na Nabiranje gob

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron