nenormalna rast kaktusa

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

nenormalna rast kaktusa

OdgovorNapisal/-a mavrica75 » 12 sep 2005, 15:48

dobila sem kaktus velik cca.45 cm. sedaj pa mi je v dveh mesecih zrasel cca. 12cm. kaktus raste samo v višino in ne v debelino pa me je strah da bo propadel. zalivam ga na dva tedna, je bil na novo presajen in je v delni senci v mansardi. zraven je ventilator

hvala za odgovor
mavrica75
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 sep 2005, 15:43

senca

OdgovorNapisal/-a izi » 12 sep 2005, 16:05

Kaktus je rastlina za na sonce in na zrak, ne pa za v senco v mansardi.


lpi
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a mavrica75 » 12 sep 2005, 16:33

hvala za direkten odgovor, vendar kaj pa se bo zgodilo z vrhom kaktusa?
in kje naj ga imam pozimi? namreč dnevna soba je tudi mansardna in tudi najbolj sončna in topla, zunaj pa je večinoma veter ker je hiša na odprtem. torej bi vse kaktuse morala imeti na južni strani? kolikokrat pa se jih zaliva in presaja ker jih imam kar nekaj.

hvala
mavrica75
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 sep 2005, 15:43

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 14 sep 2005, 08:09

Prvič: Če je kaktus velik 45 cm je gotovo že nekoliko star. Bolj kot je kaktus star, tem manj vode potrebuje. Drugič: Očitno gre za kakšen Cereus, saj kroglasti kaktusi ne dosegajo velikih višin. Tretjič: Dobro zalit kaktus divja - poveča se rast v tim. "špico". Kaktus take oblike ni lep, saj podivjani del močno odstopa od ostalega dela kaktusa.

Nasvet: Zalijte ga samo 1 x mesečno s postano (najmanj 14 dni) prekuhano vodo ali še bolje s postano deževnico. Zalijte ga tako, da voda priteče skozi lonec. Potem ga pustite, da se voda temeljito odcedi. To lahko preiskusite s papirnato servieto - če je mokra še ni dovolj odceden.
Tako "odcedenega" ne nesite takoj ven, ampak ga pustite v stanovanju na sončni topli okenski polici, da se še malo osuši vsaj 1-2 dni. Potem pa na sonce z njim. Ugasnite ventilator. Izberite boljši prostor kot je svetoval Izi.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mavrica75 » 14 sep 2005, 16:11

gospod Leopold!

Hvala Vam lepa na izčrpnem odgovoru. :D
mavrica75
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 sep 2005, 15:43


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov