IZI, samo še nekaj!

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

IZI, samo še nekaj!

OdgovorNapisal/-a tanjaz » 19 okt 2004, 14:19

Sem prebrala tvoje vrstice, da si kaktuse zalil z mešanico fungicida in insekticida, če sem prav razumela. Jaz jih zalivam samo z vodo. Sem fejst nepoučena? :oops: Prosim, povej mi, s kakšnim gnojilom ali čim naj moje prijatelje še zalivam. Zdaj - ravno zdaj sem jih iz stanovanja umaknila v zgornje nadstropje v sobo, ki ni kaj dosti ogrevana (temp. se giblje povpr. 13 stopinj - dala sem jih v polsenco, in ne pod okno) upam, da sem prav ravnala. Zdaj pa, če prav razumem, jih naj pustim počivati- tudi sočnice. Je tako? Malo bom pa že šla kdaj pokukati in orosit. :D ok, prosim te odgoovori mi.

LP, tanjaz
Kakteja
tanjaz
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 okt 2004, 12:33
Kraj: podvelka

Fungici in insekticid

OdgovorNapisal/-a izi » 19 okt 2004, 19:39

To je mešanica za zaščito rastlin pred raznimi glivami in žužki, ki se radi razbohotijo pozimi, ko so rastline suhe.
Gnojiš lahko z gnojilom za kaktuse, ki ga prodajajo, vendar šele spomladi.
Zdaj je že prepozne za vse, samo še zimsko spanje brez zalivanja pride v poštev. Jaz bom kaktuse zalil šele marca, pa imam precej topel rastlinjak za kaktuse. Pozimi jih ne zalivam NIČ. Samo sočnice v toplejšem vremenu, da se ne izsušijo preveč.


LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Hvala

OdgovorNapisal/-a tanjaz » 19 okt 2004, 22:05

Hvala ti še enkrat in sory, če težim tle gor preveč.
LEp pozdrav, Tanjaz
Kakteja
tanjaz
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 okt 2004, 12:33
Kraj: podvelka


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost