Poživilo (dosegljivo)

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Poživilo (dosegljivo)

OdgovorNapisal/-a BoGo » 30 okt 2003, 01:10

Pozdravljeni.

A kdo ve za kako dobro naravno, predvsem pa legalno in ne ravno škodljivo poživilo? Kot je npr. kava ali pa črni čaj? Seveda po možnosti ne preveč eksotično in ultra drago. Rabim nekaj dobrega za učenje.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 30 okt 2003, 01:15

Ojal,

za učenje pomaga navadno presno zelje. Jaz sem ga na dan pojedla 1/2 kg v solati, pa mi še matematika ni delala problemov. Ni pa poživilo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 30 okt 2003, 01:19

No, predvsem bi rabil za spodbujanje koncentracije, ker opažam, da mi včasih, odkar sem imel menengitis, lahko hitro pade koncentracija. Potem pa berem in berem, pa nič ne gre v glavo.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 30 okt 2003, 01:23

Ojla,

aha, ja poizkusi, men je pomagalo, je pa verjetno tudi prepričanost, da ti bo pomagalo, pomembna.
Drugače je zelje zdravo, odpravlja tudi vsesplošno utrujenost, obkladki iz zeljnih listov pa pomagaju tudi pri celjenju opeklin.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

poživilo

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 30 okt 2003, 15:05

Lep pozdrav!
Morda bi si lahko kupil Bilobil ali pa si sam iz listov Ginkho Bilobe naredil tinkturo, za boljši spomin.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a BoGo » 30 okt 2003, 15:20

Ni slaba ideja. Ginko celo imamo. A mi na hitro prosim razložiš postopek priprave tinkture? Verjetno se dela iz listov (zelenih ali so odpadli tudi dobri?)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

poživilo

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 30 okt 2003, 16:51

Receptura za ginkovo tinkturo:
Potrebuješ zelene liste Ginkho-bilobe iz drevesa. Jih drobno narežeš, tako, da jih bo 1/3 kozarca. Narezane liste preliješ z vodko in za 3 tedne postaviš na okensko polico. Večkrat pretreseš. Ko listi ostanejo na dnu, po treh tednih, precediš in naliješ v kakšno stekleničko s kapalko. 15-20 kapljic uživaš na dan zmešanih v 1 dcl vode. Upam, da si lahko tinkturo še pripraviš in da ti bo pomagala. Do takrat, pa ko še nimaš mi na moj e mail naslov: borut.cerkvenic@guest.arnes.si pošlji svoj naslov, pa ti bom eno majhno stekleničko poslal po pošti.
Lep pozdrav. Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a BoGo » 30 okt 2003, 17:00

Zakon! Hvala. Vidim, da si iz MB, tako da lahko tudi kdaj pridem v MB, da ne bo treba dajati za poštnino.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a romunov » 30 jan 2004, 11:03

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je zmerna prehrana in gibanje najboljše poživilo. Ko se gibaš imaš več kondicije, in si lahko dalj pokonci. Sicer pa, manj v disko, pa več za knjige, a bo dan še vseeno prekratek.

Moja mama je vedno dejala: Kdor nima v glavi, ima pa v peti.
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a misa » 02 feb 2004, 13:29

Jaz sem prepričana, da ti bo pomagal čaj iz ginsenga.

Pred dobrim letom mi je neka gospa v Belgiji podarila nekaj korenin te rastline. Takrat sem imala težki izpit na faksu, pa je vedela kaj mi daje, saj se je sama veliko ukvarjala z rastlinami in preizkusila vse možne "žaube" na tem svetu.

Povem ti, preizkušeno deluje!
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 10 maj 2004, 11:26

romunov je napisal/-a:Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je zmerna prehrana in gibanje najboljše poživilo. Ko se gibaš imaš več kondicije, in si lahko dalj pokonci. Sicer pa, manj v disko, pa več za knjige, a bo dan še vseeno prekratek.

Moja mama je vedno dejala: Kdor nima v glavi, ima pa v peti.


Oprosti, sam iz izkušenj - večini folka zmanjka dne ša za kaj drugega kaj šele za gibanje. Ponavadi gibanje že - ampak ob koncu tedna. med tednom pa (ko se ravno najbolj učiš) vedno zmanjkuje časa. Vem, da ni ravno zdravo, ampak še dosti mnogih stvari ni zdravih, pa jih vseeno delamo. Včasih pač družba zahteva svoj davek... :?
Bi bila pa vesela vsakega nasveta glede kakšnih enostavnih razgibalnih vaj ali pa meditacijskih vaj za koncentracijo, če kdo pozna...
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a anka » 10 maj 2004, 12:48

Ojla, študentje

http://www.svet-je-lep.com/telo_dusa/te ... /index.php

to je en naslov, krajša varianta pa je pet tibetanskih vaj, pa uspešno!
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a gregor » 25 maj 2004, 14:20

Poglejte na, slovenska stran bo :
http://www.aoluniversity.org/
gregor
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 mar 2004, 12:33

OdgovorNapisal/-a primož » 25 maj 2004, 15:04

Pozdrav
kava,čaj in podobna poživila imajo kratkotrajen stimulativni učinek,po katerem nastopi še večja utrujenost..Ker te substance ostanejo v delesu kar nekaj časa,učinek pa zmanjšan zaradi tolerance se pač vedno znova "nalivamo" z kavo.Priporočam vsakodnevno jutranje tuširanje z izmenično toplo-hladno vodo.To spodbuja prekrvavitev,izboljšuje imunski sistem in zniža nivo melantonina-hormona,ki se zviša zvečer in povzroča utrujenost.Jaz sem poizkusil in res deluje..Energija,ki drži cel dan.Pa LP
primož
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 maj 2004, 20:17

OdgovorNapisal/-a Liss » 01 sep 2004, 13:47

Klavdija je napisal/-a:Ojal,

za učenje pomaga navadno presno zelje. Jaz sem ga na dan pojedla 1/2 kg v solati, pa mi še matematika ni delala problemov. Ni pa poživilo.


Bom še jaz probala :lol:
Liss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 sep 2004, 13:43

OdgovorNapisal/-a denis213 » 11 jan 2007, 00:02

borutcerkvenic mi lahko poves kje bi dobil to rastlino Ginkho-bilobe kai je za tinkturo ker bi si rad to tudi sam naredil
denis213
denis213
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 jul 2006, 13:54
Kraj: Maribor

poživilo

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 11 jan 2007, 08:40

Lep pozdrav!
Ginkho biloba-ginko je drevo, ki raste kot okrasno drevo tudi v Sloveniji. Uporabni so listi, ki se nabirajo v mesecu juliju. Opis recepta, za izdelavo tinkture je že bil opisan.
Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a fungi » 06 feb 2007, 18:34

Včasih je lahko pomanjkanje kisika posledica za zmanjšano koncentracijo.
Zato je tud dobr da prezračiš prostor kjer se učiš in ob tem narediš 10 globokih vdihov in izdihov.
Medtem ko vdihuješ si predstavljaš, da vdihuješ dobro energijo.
Pri izdihu pa si zamisliš, da izdihneš vse kar se ti je slabega nakopičl in te dekoncentrira.

Al greš pa mal kolebnco preskakovat. Najboljša droga za koncentracijo je šport.
fungi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 feb 2007, 17:41
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 06 feb 2007, 20:44

Čao,
bolj kot kavo priporočam med daljšim učenjem zeleni čaj, skodelico, dve na dan. Ima trajnejši učinek kot kavica. In seveda nasplošno veliko tekočine. Tako jaz "blažim" muke in težave s koncentracijo med učenjem. Je pa res, če je vzrok hitremu padcu učinkovitosti bolezen, reč le ni tako enostavna. Vsekakor poskusi z naravnimi zadevami, izvlečki... Pa nikar ne posegaj po koncentriranih kofeinskih zadevah (razni buli, šarki, flyi...ne vem kaj vse obstaja) ker te reči imajo povsem kratkoročne učinke, pa še telo se hitro navadi na substance in to potem ni več to. Pa dosti gibanja na svežem zraku, četudi je to vsaj 15 minutni sprehod pred učenjem. Ja, pa avtogeni trening in joga itd. so tudi fine zadeve, samo za te reči pa rabiš določen čas, da jih streniraš in šele potem pomagajo tako kot treba.

Lp, pa veliko uspeha pri učenju, tudi mene čakajo knjige ampak kaj, ko je bolj luštn brat o rožcah...
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04


Vrni se na Droge

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost