Žuželke na površini zemlje

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Žuželke na površini zemlje

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 09 okt 2005, 11:33

Pred kakšnim tednom sem opazil polno čisto majhnih žužlkic, ki lezejo po zemlji, kjer imam posajenega Velikega flamingovca (Anthurium andreanum Lenny). Žuželke so zelo majhne, mogoče milimeter v dolžino in so malce sivkaste svetlejše barve in ne letijo. Jih je pa kar veliko.
Kaj bi to bilo in kako se jih znebim??? Ali je morda krivo to, da sem pred kakšnim mesecem in pol to rožo presadil v novo zemljo in da so tja prišle z zemljo kupljeno v trgovini??? Kupil sem Univerzalni Humovit. Rožo zalivam po Zalivalčku.
Prosim pomagajte. Že vnaprej hvala za odgovore!!!
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a frenky » 09 okt 2005, 12:04

Ja verjetno mal preveč zalivaš. icon_lol.gif

verjetno gre za skakače(Collembola), ki na sobnih rastlinah ponavadi ne delajo škode (v večjem številu pa lahko poškodujejo nežne liste in poganjke), hranijo se z gnijočini rastlinskimi ostanki in jim prija vlažno okolje.

Lonček potopiti v vodo, tako da sega voda čez rob lončka. skakači bodo priplavali na površje ali poginili. Nato jih enostavno poberi ali posrkaj (malo domišlije).
Pa dobro očisti podstavek!

L.p.
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost