zantedeschia calla 2

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

zantedeschia calla 2

OdgovorNapisal/-a jaša2 » 20 avg 2008, 13:15

pred kratkim sem kupila zantedeschia callo, ker naj bi lahko bila na sončni strani - na mojaokna v kuhinji in dnevni sobi namreč direkt sije sonce in redko kateri roži paše. zdaj pa mi nekak ne uspeva. stebla začnejo kar nekako gniti, pa je ne zalivam dosti - 1krat na teden.

lepo prosim, kdor ima izkušnje s to rožo, kako jo je treba gojiti (zalivanje, gnojejnje, svetloba.)

Hvala za nasvete
jaša2
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 avg 2008, 13:03
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a greeny » 20 avg 2008, 22:32

Mi jih imamo na soncu od pribl. 11 ure naprej. Ko opazimo, da je zemlja suha zgoraj, jo zalijemo. Ne gnojimo jih. Kot vidiš, precej enostavno in letos so res lepo rasle, so pa po tisti prvi rundi toče, ki je bila pri nas katastrofalna, začele precej gniti. Najmočnejše so ostale, veliko drugih pa je zgnilo, pa tudi precej časa po tistem neurju. Vzroka ne poznam, upam pa, da so zgnili le nadzemni deli. Aja, mimogrede, mi imamo smo bele.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a greeny » 20 avg 2008, 22:33

Zdaj sem opazil, da si dala v rubriko SOBNE rastline. Prvo leto smo jih imeli v sobi, pa so bile precej razpotegnjene. Zdaj jih imamo že dve leti zunaj.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost