Vrtnica v lončku

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Vrtnica v lončku

OdgovorNapisal/-a Carmen81 » 11 nov 2005, 17:32

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Nekaj forumov na to temo sem že prebrala, vendar nisem našla pravega odgovora med njimi. Dobila sem majhno vrtnico v lončku, ki lepo in bogato cveti. Skrbi pa me, ker sem zasledila informacije, da v zaprtem prostoru ne bo uspevala. Kaj naj torej storim z njo v tem trenutku, ko najlepše cveti? Naj jo z lončkom vred postavim ven na mraz in čakam do spomladi, če bo slučajno prezimila? Res bi želela, da mi jo uspe obdržati, zato hvala za vsak vaš koristen odgovor!
Carmen81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 nov 2005, 17:27

OdgovorNapisal/-a Carmen81 » 16 nov 2005, 11:45

Ljudje, hvala za prijaznost. Res ste me zasipali z odgovori. Toliko o tem, koliko so slovenci pripravljeni pomagati.....

Hvala še enkrat
Carmen81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 nov 2005, 17:27

OdgovorNapisal/-a marja » 16 nov 2005, 12:37

Nekaj mini vrtnic sem tudi jaz dobila za darilo. Ne obnesejo se v toplem stanovanju (mogoče nekaj časa). Normalno sem jih posadila ven, kot vse ostale vrtnice, lepo prezimijo in lepo rastejo, poleti čudovito cvetijo s svojimi majhnimi cvetki.
marja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 23 maj 2005, 13:37

Odgovarjanje na vprašanja

OdgovorNapisal/-a muha » 16 nov 2005, 15:14

Carmen81, ne bodi prosim užaljena, če nisi takoj dobila odgovora. Njaverjetneje se nihče, ki je bil v tem času na forumu, nanje ni spoznal oz. ni imel pametnega nasveta. Sicer pa prav radi pomagajo (-mo) roželjubcem v težavah.

Lep dan še naprej!

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Kitty » 18 nov 2005, 11:26

Carmen81 je napisal/-a:Ljudje, hvala za prijaznost. Res ste me zasipali z odgovori.


Veš, kako je, če bi imel kdo kaj pametnega napisat, bi to zagotovo naredil. Jaz ti lahko napišem samo: moji stari mami sem jih svoje čase kupovala nekaj let zaporedoma za rojstni dan. Čeprav jih je nekaj poskusila vzgajati v stanovanju, nekaj pa jih je posadila na vrt, so vse pomrle. Navadno kar v istem letu, zato pa sem jih kupovala nekaj let zapovrstjo. Potem me je pa minilo.

A se ti zdi to spodbuden odgovor? Ne, a? Je pa resničen. :(

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Jave » 20 okt 2006, 19:10

Moje izkušnje so se kar obogatile. Mini vrtnice pri priči in takoj posadim v vrt, ker bi drugače ne imela več nobene, kar se mi je dogajalo v stanovanju.
Niso niti malo komplicirane in lepo cvetejo, pa tudi zimo dobro prenesejo.
Pognojim jih spomladi, ko pa začnejo delati popke pa ne več. Porežem odcvetele vrtnice in jih pustim drugače kar v miru.
Jave
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 04 sep 2006, 22:39

OdgovorNapisal/-a kati » 07 jun 2007, 19:28

Tudi sama sem imela enak problem kot Kitty vendar sem lani dobila še eno in to pozimi. Nikakor nisem imela srca jo postaviti na hladno ker je bila tako majčkana.
Ampak moja dobrosrčnost ji ni pomagala, sprva je bila lepa zelena in tudi cvetkov je imela kar veliko. Potem pa je sčasoma začela pešati, izgubila je cvetke in nato tudi liste, ostala so samo stebelca.
Ker je bilo že videti da počasi umira in da bo umrla sem si vseno rekla mogoče pa bo in sem lonček zavila v staro deko in jo pokrila z smrečevjem in jo postavila v mraz. Zalivala jo takrat nisem veliko.
In ne boste verjeli nisem si mislila da bo preživela. Ko je pokukalo prvo sonce in je bilo toplo je naredila prve liste in nato še druge, hitro se je razrasla. Spomladi sem jo presadila in malce zalila z gnojilom in sedaj jo imam na balkonu in tako lepo cveti in zeleni, še prvi dan ni tako.

Res da zgledajo drobceno ampak so trpežne rožice, kot dokaz je moja.

Lep dan!! :D
kati
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 01 jun 2007, 17:59
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a ZlataRozica » 25 okt 2007, 17:29

Zivjo,
vrtnice se sme dati tudi na mrzlo, če je le ta primerna(primerna sorta vrtnice). Lansko leto sem to storila in mi je uspela. Je pa potrebno na začetku malo več truda(dobra zemlja,vitamini ipd.).

LP
Golden Flowers
ZlataRozica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 okt 2007, 14:40
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Helly » 18 jan 2010, 22:35

Jaz sem jo dobila dva dni nazaj od tasta...prav lepo mi cveti.

Kar berem tukaj gor pomeni, da ji bodo začeli cvetovi in listi odpadati?
Se je nikakor neda obdržati v stanovanju?

Hvala za nasvete...
Helly
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 okt 2009, 12:08
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a orhy » 19 jan 2010, 12:34

Iz mojih izkušenj bi sklepala, da je to odvisno od sorte.
Posaditi ven sem poizkusila dvakrat in sicer na grob. Ena mi je tam hirala, da sem jo morala odstraniti, druga pa tako lepo rase in bujno cveti vse leto, da je veselje.
Tako, da jaz mislim, da je najbolje, da jo spomladi poizkusiš posadit ven, do takrat pa držiš nekje bolj na hladnem in dovolj svetlobe.
Tale vrtnica ni bila do sedaj zunaj zato ne vem, če bi že zdaj prenesla tako nizke zimske temperature - za naslednjo zimo pa se bo že sama aklimatizirala.
lp
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron