vijolice

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

vijolice

OdgovorNapisal/-a BIBI » 04 mar 2010, 15:10

Lep pozdrav. Prebrala sem forum o vijolicah in dobila zelo veliko informacij in sedaj imam jaz eno vprašanje. Imam kar nekaj vijolic, ki sem jih dobila. Dobila sem tudi potaknjence, sedaj pa ne vem kako naj pravilno naredim, da jih ukoreninim. Namreč namočila sem jih v vodo in ko peclji kar zgnili. Tako mi je šlo nekaj mladičkov.
Prosim pomagajte mi!

Hvala, Bibi
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

razmnoževanje vijolic

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 04 mar 2010, 20:16

Jaz sem pred davnim časom delala tako: kozarec z vodo sem prekrila z alu folijo, naredila luknjico in skoznjo vtaknila list vijolice, tako, da je bil pecelj v vodi, list pa nad folijo. Bilo je uspešno (ko naredi koreninice, jo seveda posadiš!)
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

Re: razmnoževanje vijolic

OdgovorNapisal/-a orhy » 04 mar 2010, 21:12

stara postaja je napisal/-a:Jaz sem pred davnim časom delala tako: kozarec z vodo sem prekrila z alu folijo, naredila luknjico in skoznjo vtaknila list vijolice, tako, da je bil pecelj v vodi, list pa nad folijo. Bilo je uspešno (ko naredi koreninice, jo seveda posadiš!)

Jaz napravim enako in zadeva super funkcionira. :D
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a BIBI » 05 mar 2010, 22:47

Hvala za odgovor, bom poizkusila tudi to, ker se mi je že kar nekaj listkov uničilo. Vam sporočim za napredek. Kako naj jih pa drugače vzgajam? zalivam spodaj, ...
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a Rdečka » 25 mar 2010, 12:07

Moja vijolica bo vsak čas zacvetela.Problem so listi,ki so nekateri malo rumenkasti,ima dovolj svetlobe,saj je na okenski polici.
Rdečka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 mar 2010, 12:04
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a kate79 » 16 maj 2010, 15:18

bibi jaz sem bol lene sorte zato vijolic ne razmnožujem s folijo, ampak enostavno odrežem list, ga med listom in pecljem prerežem (od lista proti peclju) oziroma zarežem (s tem pospešim koreninjenje) dam v kozarec (ponavadi več listov da stojijo pokonci) in dolijem postane vode da polovička lista-ov gleda ven iz vode, peclji pa so v vodi in dam na svetlo (okensko polico). če voda izhlapi jo dolijem. Ko poženejo korenine se nikamor ne mudi!!!! Ko pa jih posadim, jih pa tako, da je spet zunaj (tokrat zemlje) spet samo pol lista. Meni vedno uspe!!!! Je pa res, da ti list največkrat odmre in ostane samo nova rastilinica. Ni pa nujno. :lol:
kate79
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 maj 2010, 14:33


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron