Uboga Nertera

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Uboga Nertera

OdgovorNapisal/-a Žaklina » 16 apr 2006, 09:34

Živjo,

doma imam Nertero (izgleda podobno kot družinska sreča), ki sem jo kupila dva tedna nazaj, nanjo pa čakala kar nekaj mesecev. Kljub rednemu zalivanju, se rožica suši. Listki so suhi, oranžne bunkice pa so čisto posrkane vase. Kaj naj naredim?

PS Ko sem rožico kupila, mi je cvetličarka rekla, da jo moram zalivati po listkih. Je morda to narobe?

Hvala vsem, ki bi mi znali svetovati :wink:
Žaklina
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 apr 2006, 09:26
Kraj: Gorenjska

Nertera - koralnica

OdgovorNapisal/-a muha » 16 apr 2006, 18:43

Bi znalo biti ravno zalivanje po listkih odgovorno za propadanje. Pri moji je na navodilih pisalo, da mora imeti stalno v podstavku 1 cm vode - zalivanje v podstavek. Je lepo uspevala, dokler sem to upoštevala. Potem pa sem jo, pametna kot sem bila, postrigla kot družinsko srečo, meneč, da se bo lepo zgostila. A je raje od sramu propadla. Nekaj vejic sem potaknila v zemljo. Dokler sem jih zalivala po listkih, so čedalje bolj hirale in propadale. Potem, ko so mi zgnili skoraj vsi potaknjenci, mi je le kapnilo, kaj je pisalo na prvotnih navodilih. Odkar znova zalivam v podstavek, preostali potaknjenci sicer res životarijo, ampak umrli niso. Še čakam, kaj se bo zgodilo.
Upam, da ti bodo moje napake kaj pomagale k pravilni odločitvi.

Lp

PS: pri Hrovatin exotica sem pa pravkar prebrala, da voda v podstavku ne sme stati!! Pa bodi pameten ob vseh teh podatkih.
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Žaklina » 21 apr 2006, 19:41

Hvala muha :). Mislim, da je moja Nertera čisto fuč (kroglice posušene listki pa črni in skrčeni. Posušila se ni, lahko pa da je zgnila, čeprav deluje čisto suha-zemlja ni in oddaja zelo neprijeten rezek vonj) in sem malo žalostna, ampak vsaj vem za naslednjo. Cvetličarki sem tudi šla povedat, kako naj bi se take vrste rožice zalivalo, da ne bo še komu podala napačnih napotkov, pa bo potem tako kot pri moji.

Lep pozdrav :)
Žaklina
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 apr 2006, 09:26
Kraj: Gorenjska


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov