presajanje vijolic

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

presajanje vijolic

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 26 avg 2005, 14:21

Danes sem presadil vijolico, ker je bila zemlja stara že več kot 2 leti in prav tako zelo vlažna. Presadil sem jo v navadno industrijsko kupljeno zemljo. Ker sem jo presadil, korenine vijolice ne segajo več do dna posode, temveč nekje do sredine. Ali naj jo sedaj zalivam v podstavek ali kako drugače???
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matevzl » 26 avg 2005, 15:20

Mislim, da se res govori, da je potrebno vijolice zalivati v podstavek. Sam jih vedno zalivam v lonček pa še nisem imel nobenih problemov (rastejo in cvetijo). Moraš pač pazit, da ne boš poškropil listov.

lp,

matevž
Okrasni vrt
www.okrasnivrt.com
matevzl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 jul 2005, 12:41

Zalivanje vijolic

OdgovorNapisal/-a muha » 26 avg 2005, 15:39

Matevz ima prav. Vijolice zalivamo v podstavke samo zato, da ne močimo listov, ker jim to zelo škoduje. Običajno pa vijolice tako prekrijejo lonček, da je zalivanje v podstavek enostavnejše. Industrijska zemlja je v redu - če je kakovostna. Meni se je dobro obnesel Humovit za cvetoče rastline.
Ko že presajaš, pa še kak listek s pecljem vred vtakni v kozarec vode - da boš dobil "mladičke".

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost