¸MEDINILA MAGNIFICAE- pomagajte mi jo rešiti

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

¸MEDINILA MAGNIFICAE- pomagajte mi jo rešiti

OdgovorNapisal/-a stara » 17 avg 2005, 19:43

moja medinila je odvrgla vse liste. ker mi je dragi poklin bi jo rada obudila k življenju ima kdo izkušnje?
prosim!!!!!!!!!!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 18 avg 2005, 11:24

Prav s to rastlino osebno sicer nimam izkušenj.
V pomoč lahko le povem, da jo lahko primerjamo z ostalimi tropskimi rastlinami, saj so rastni pogoji podobni. Ta rastlina prihaja iz Filipinov in zahteva tropsko klimo: poleti od 20 -27 oC, pozimi pa 15 do 18 oC, brez direktnega sonca. Rastlina zahteva visoko vlažnost zraka, zato jo je težko gojiti v stanovanjih. Nikoli jo ne smemo pustiti, da se zemlja popolnoma izsuši. Težko uspeva v sobah, kjer se rastni pogoji lahko hitro menjajo. Veliko bolje uspeva v rastlinjakih, kjer ima bolj konstatne pogoje.

Torej, da je odvrgla vse liste, je bilo zagotovo nekaj narobe. Poskusite z rastlinjakom, mogoče pa bo prišla k sebi.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a natasa1 » 18 avg 2005, 14:12

Živjo

Tudi jaz sem imela podobno težavo kot ti in naj ti povem, da sem preletala od enega vrtnarja do drugega. Vsi so govorili, da je preveč zalita in naj jo pustim, da se osuši. Kljub vsemu pa mi jo je pobralo. Listi so popadali na tla, steblo pa se je posušilo. Istočasno kot sem jo kupila sebi, sem jo tudi očetu. Njemu pa dela kot šus. Poganja nove liste, cveti in ima jo na vhodu na severni strani. Sedaj ko je bil ta mraz je bila zunaj in dela naprej. Popizkusila sva tudi že z podtaknjenci, saj naj bi se tako razmnoževala, pa nama ni uspelo-zaenkrat!
Lahko ti rečem le to kar so meni- ne zalivaj jo skoraj nič.
natasa1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 feb 2005, 14:25


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron