kalanhoja

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

kalanhoja

OdgovorNapisal/-a tprislan » 18 feb 2007, 18:43

mene pa zanima kako se zaliva ta roza.in ce je obcutljiva
tprislan
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 dec 2006, 21:24

OdgovorNapisal/-a tprislan » 20 feb 2007, 10:48

mene pa zanima ce kdo sploh pozna to rozo
tprislan
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 dec 2006, 21:24

OdgovorNapisal/-a felidae » 20 feb 2007, 11:24

Seveda jo poznamo. Roza ni obcutljiva, mi jo imamo na balkonu ki je samo zastekljen (nic izoliran) in nam trenutno cveti v drugo. Ce jo imas na bolj toplem jo zalivaj tam na 7-10 dni, potipaj zemljo - ko bo suha kaksne 2cm globoko rozico zalij - voda v podstavku nikakor ne sme stati. Cveti jesen/pozimi, na fotoperiodo kar pomeni da potrebuje 12ur ciste teme kaksne 2-3 mesece - ce jo imas v hisi kjer zvecer gori luc ti verjetno ne bo ponovno zacvetela. Ce bi jo rad sam pripravil do cvetenja jo lahko pospravljas vsak dan v omaro. Razmnozuje se preprosto s potaknjenci, ki se zlahka ukoreninijo.

lp
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tprislan » 20 feb 2007, 20:48

hvala
tprislan
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 dec 2006, 21:24

Re: kalanhoja

OdgovorNapisal/-a NewSun » 14 sep 2014, 23:10

Živjo,

Pozimi sem dobila za darilo kalanhojo - Kalanchoe thyrsiflora, ki mi ne deluje veselo. Zalivala sem jo nekje 0.5 dcl na teden, včasih na dva tedna, zelo redko z gnojilom. Imam jo na svetlem prostoru, vendar ne na direktnem soncu. Dva odpadla stebla - mladička, sem posadila posebaj.
Ali mi lahko kdo pove, kaj je narobe, da ji vedno odpadajo listi, oz. kar celo steblo, če se jo le dotaknem.

Ker ne znam pripeti slike, sta tu linka do slik:

http://postimg.org/image/8u612zbux/

http://postimg.org/image/5v5c15d7r/
NewSun
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 sep 2014, 22:26

Re: kalanhoja

OdgovorNapisal/-a geocalyx » 18 sep 2014, 23:34

Prst je premokra, prepolna organskega materiala in premalo zračna, rastlina pa glede na te razmere preveč v temi. Trgovski centri velikokrat tlačijo rastline v šotne mešanice, ki iz njih v rastlinjaku "pod lampo" v enem mesecu naredijo prodajne primerke za pet ojrov, za normalno vzgojo pa niso primerne; tudi ob nadaljnem presajanju kupci dostikrat dobronamerno sledijo temu zgledu, češ saj jih tudi Baumax zasaja v to. Kakorkoli že! Zemljo zamenjat z bolj peščeno (dobiš namensko zemljo za kakteje; sicer je večinoma dražja, a se splača tudi zato, ker se da tovrstno zemljo dobro ponovno uporabit), na dno dat par prodnikov. Zmanjšat zalivanje, sploh zdaj, ko prideta jesen in zima. Če je le mogoče, jo postavite na svetlejše mesto, sicer pa poleg presajanja odstranite gnijoče dele rastline in bo kul. Držim pesti...
geocalyx
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 03 apr 2008, 15:32


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • KALANHOJA
    Napisal/-a usesek » 11 mar 2006, 10:38
    1 Odgovori
    4722 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Buld Poglej zadnji prispevek
    11 mar 2006, 20:16

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost