clivia

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

clivia

OdgovorNapisal/-a cegiw » 04 apr 2010, 21:42

lansko zimo sem kupil v enem trgovskem centru za ženo lepo rožo s prelepim oranžnim cvetom. Doma sem videl, da je klivija vendar ni bilo navodil za zalivanje lego ip. Postavil sem jo na okensko polico zahodne strani sobe Rožo smo redno zalivali enkrat tedensko in docila je še dva cveta .Ko so cveti odpadli so ostali na cvetnih listih majhni vršički ( trije listi ) in tako je prišla nova tima - rožo še vedno zalivali : Na teh vršičkih so se pojavile kroglice vendar noben cvet- vet se je pojavil spodaj na novem listu- kaj je s temi bunkicami?
cegiw
cegiw
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 29 mar 2010, 23:21
Kraj: okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a mic » 07 apr 2010, 20:33

Hoces povedati, da je klivija zacela tvoriti seme po cvetenju ali stranske poganjke? Ce je tako, bi moral kakor hitro odcveti klivija odrezati steblo. Roza namrec po tistem usmeri energijo v tvorjenje semena. Zna se zgoditi, da ti leto ali dve po tem ne bo cvetela, ker jo izcrpa. Rozica spada med amarilise in ima dobo pocitka z manj zalivanja oz. pustis jo skoraj suho. Cveti nekje od februarja do maja. Da pa dosezes to jo moras dati ze nekje od oktobra na hladno 10 do 12 stopinj, ko zacne tvoriti steblo pa jo das na toplo 18 do 20. Poleti jo lahko tudi ven damo, ne mara pa prevec prestavljanja, tudi na polici naj bo zmeraj enako obrnjena. Z zalivanjem je tako, da ko pozene steblo pocasi zacnes s prsenjem, potem pa postopoma malo vec, ko pricne steblo rasti. Obilno jo zalivamo le poleti, gnojimo nekje na 14 dni. Drugace pa klivija tvori stranske poganjke spomladi ali poleti in na ta nacin potem dobis novo rastlinico. Da dozori nova rastlinica traja 3 do 6 let. Upam, da sem bila razumljiva.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

clivia

OdgovorNapisal/-a cegiw » 07 apr 2010, 21:16

klivija treba bo jo spoznati
hvala za lep napotek saj se na tem področju ne spoznam - ampak še vedno ima tri liste s temi " bunkicami " anaj jih odstranim ?
lp
cegiv
cegiw
cegiw
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 29 mar 2010, 23:21
Kraj: okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a mic » 10 apr 2010, 00:01

Nevem kje bi naj bili ti listi. Tiste bunkcie na odcvetelem steblu je tvorjenje semena. Celo steblo vstran odrezi. Imas kakasno slikco?
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a cegiw » 10 apr 2010, 00:13

slikce še ni
bom pa poskusil nekaj narediti, kajti imam toudl kamero in se verjetno ne bo videlo veliko, poskusa je vredno
hvala za napotek
lp
cegiw
cegiw
cegiw
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 29 mar 2010, 23:21
Kraj: okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a mic » 06 jun 2010, 02:15

Tako! Imam 2 cliviji, ki sta cveteli pozimi, zdaj pa ponovno obe nastavljata cvetno steblo. Moram se pohvaliti, ker sem izredno presenecena. Sem mislila, da bosta imeli pauzo zaradi ze enega cvetenja pred kratkim. Sem ju manj zalivala oz. skoraj nic, ker sem ju dokaj hitro dala ven na nizke temperature v rastlinjak in sedaj bosta cveteli. Ponovno! Juhuhuhu!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • CLIVIA
    Napisal/-a VALDI » 22 apr 2008, 09:05
    5 Odgovori
    14971 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a txm Poglej zadnji prispevek
    09 okt 2009, 20:02

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron