beli flamingovec

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

beli flamingovec

OdgovorNapisal/-a natasa1 » 22 sep 2005, 21:02

Ojla ali mi lahko kdo pomaga pri tej moji rožici. Na listih ima velike suhe rjave fleke. Kaj je narobe?
natasa1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 feb 2005, 14:25

OdgovorNapisal/-a arena » 23 sep 2005, 00:23

Odstrani bolne liste, rastlino preglej, če je na njem mogoče pršica, ga stuširaj in enkrat tedensko pošpricaj z vodo.Zalivaj ga z mehko vodo ni pa nujno. Flamingo ne mara sonca, zato ga postavi na senčno mesto.
Mojim je to pomagalo in mi sedaj zelo lepo rastejo in cvetijo.

Lep pozdrav!
arena
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 11 avg 2005, 22:19
Kraj: Most na Soči

OdgovorNapisal/-a anitai » 30 okt 2005, 10:56

Kolikor jaz vem, pa ima flamingovec pozimi rad veliko neposrednega sonca, poleti pa polsenco. Glede tvoje težave pa bi našla odgovor, če malo pobrskaš po forumu:
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=1991
anitai
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 10 okt 2005, 12:04

OdgovorNapisal/-a brusnica » 28 sep 2006, 13:52

Odstrani bolne liste, predvidevam da so rjavi tudi cvetovi. Rastlino moraš presaditi. vsaj tako so rekli meni in je pomagalo. Ne zalivaj jo z vodo iz vodovoda, ker vsebuje klor in apnenec. Uporabljaj deževnico ali pa vodo prekuhaj in jo pusti vsaj 24 ur. Rastlina ne mara direktnega sonca. Rabi pa dovolj svetlobe. Bolje, da jo zaliješ manjkrat a takrat intenzivno. Vodo iz podstavka po 10 minutah odlij. :D lep pozdravček
brusnica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 apr 2006, 09:46


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost