Vodni vrt v posodi

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Vodni vrt v posodi

OdgovorNapisal/-a izu » 08 jan 2004, 16:06

Ali je ze kdo slisal za to ali kaj podobnega.Zgleda pa tako da das v vecjo posodo vodo in potem pac vodne rastline kot so lokvanji in mesojedko mesinko in se druge rastline.


LP luka
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 09 jan 2004, 00:35

Ojla,

za lokvanje moraš imeti vsaj 30 cm vode med koreninami in listi, za nizke vrste, računat pa moraš da se razrastejo- toraj moraš imeti tudi vodno površino kar precej veliko. Če hočeš zdraven posaditi še mesojedko, moraš v tem vrtičku imeti še ob vodi rob zemlje v katero jo boš dal (so v nizki vodi-močvirje). Ta zadeva-vodni vrt bi moral biti kar precej velik in globok. Bi ga bilo pa tudi težko vzdrževati, saj če bi imel steklenega, bi se ti nabirale na steklu alge, ki bi jih zaradi lokvanjev težje spucal. Če pa posoda ni steklena bi pa mogoče še šlo, samo lokvanji potrebujejo toploto in svetlobo za cvetenje, kar je pa notri težko doseč. Je pa možen mali vodni vrt imeti poleti na balkonu v čebru. Pri nas smo naštimali kadico z lokvanjem, 3 zlatimi ribicami in majhno črpalko na terasi in ob zvoku vode je bilo letošnje poletje znosnejše. Čez zimo je treba lokvanj prezimiti v vodi in prostoru kjer ne zmrzuje.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a CARMEN » 09 jan 2004, 11:46

Tudi jaz sem razmišljala o manjšem vodnem vrtu, vendar ne najdem primerne posode. Želela sem kamnito ali betonsko okroglo korito, vendar ne vem, kje naj ga kupim, ker mora biti vodotesno. Ali mi lahko kdo svetuje primerno posodo? Vodni vrt bom imela na balkonu.
CARMEN
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 06 nov 2003, 10:03

OdgovorNapisal/-a izu » 09 jan 2004, 14:31

Ja ta vodni vrt je na strani ki je tudi na forumu pod pomembne povezave pa potem viri na internetu pa mensezdi da moj vrt in tam das rubriko ribniik
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 09 jan 2004, 16:59

Ojla,

Karmen, primerna je vsaka vodotesna posoda. Mi imamo star lesen čeber, ki ga je potrebno namočiti, da drži vodo. Če bi rada betonsko korito, daj vanj, primerno veliko vedro ali kako drugo plastično posodo, ki nima luknje. Rob vodnega vrta lahko zakrijemo z robom od mahu, lubjem ali pa večjimi kamni, ki nam prekrijejo rob notranje posode.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 09 jan 2004, 18:44

Naj še jaz povem kako imamo mi pri nas.

Pri nas pa imamo ob terasi dvignjeno gredo in zraven je še zazidano eno majhno korito. Zunaj je obzidano s fasadnim ciglom, znotraj pa premazano s hidrotesom.

Po moje je lepo, če si narediš dvignjeni vodni vrt ob steni (če seveda imaš prostor). Ob steni zazidaš kakšen meter visoko korito, ga znotraj omečeš s finim ometom in premažeš s hidrotesom, da ga zatesniš. Nato pa znotraj oblikuješ police po želji...

Kako to imamo pri nas, poslikam in pokažem jutri, ker je zdaj že zunaj pretemno.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a izu » 19 mar 2004, 13:44

vem da je ze kar nekaj casa in bi te prosil bogo in se koga ce ima toi dsa nalepi slike
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 mar 2004, 00:13

Hojla. Izu, sem čisto pozabil. sem prespal in očitno je z jutrom šlo... :oops: Sicer zdaj spet zvečer pišem, a upam da do jutri ne pozabim. (slika sledi v kratkem)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a romunov » 20 mar 2004, 11:15

Samo ne v te čebre metat rib. :cry:
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a izu » 20 mar 2004, 12:13

romunov v te cebre jaz niti malo ne mislim imeti rib mogoce vodne bolhe
ceprav jaz imam dobro zamisel kako to naresti
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 mar 2004, 13:42

Ojla,

ravno včeraj se je mož zagnal in kadico naštimal na vrtu, saj bomo morali ribe začasno preseliti.
Zakaj misliš, da čeber ne bi bil dober za ribe? :?

Če je posoda večja (vsaj 50l) in ima zaščiteno vodno črpalko, mislim, da bi se kaka Zlata ribica prav dobro počutila. Seveda je pa potrebno dodajati hladno vodo (se čez poletje kar segreje) in ribico prezimiti v stanovanju.

Takole bo izgladalo začasno prebivališče naših rib, za rastlinje si moram pa še nekaj zmislit. Ideje dobrodošle!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izu » 20 mar 2004, 15:33

jaz bi ti priporocal kak lokvanj in kake une smrecice ki rastejo iz vode


P.S. jaz sem bol nov v tem zato me ne takoj nekam poslat
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a romunov » 20 mar 2004, 16:04

Zlate ribice? Komaj. Prej zlate ribe, saj zrastejo krepko čez 20cm. 50l je absolutno premalo! Več o tem je bilo pisano na akvazinu, in se ne bi rad ponavljal...
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 mar 2004, 19:02

Ojla,

Izu - to bo samo začasno prebivališče (max. 1 mesec) za ribe, ki so sedaj še v ribničku. Bi pa bila uporabna ideja če bi imela kadica drug namen. Lani sem jo imela na terasi in notri je res rasel lokvanj (ta drobnolistni).

Romunov - mislim, da večina ne kupi 20 cm-sko Zlato ribo, ampak kupi 5 cm-sko mladico (to sem tudi imela v mislih), ki rast prilagaja glede na okolje (večja je površina hitreje raste). Mislim, da je za malo ribico 50l dovolj, sploh če vemo kam vse in v kake steklene buče se tlačijo take ribice. Res je pa, da je s tem da rasejo treba računat, tudi zaradi prezimovanja. So pa vodni vrtovi lahko čudoviti sami po sebi in ribe ter rastline velikokrat sploh niso potrebne.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 mar 2004, 00:14

Hojla. Kar precej z zamudo, a končno objavljam slike naše dvignjene grede in pa "vodne" grede.

Konstrukcija: fasadni zidaki, znotraj obmetano in premazano s Keminim Hidrotesom da ne prepušča vode in greda še s stiroporom. Vodna greda (na koncu) pa dvojna plast hidrotesa z notranje strani.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Akvarijske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost