Ribnik!?!

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 28 jul 2011, 23:46

POZDRAVLJENI

Na vikendu(vrtu) bi rad imel ribnik, luknja bo počasi že skopana, a me zanima, za naprej, kaj naj položim na dno: glino, beton,folijo? njegova velikost je približno 2m x 4m globok pa je do 1,5m v sredini. Tam kjer je ribnik ni elektrike in sem se odločil, da bodo za donos kisika,.. v vodo prispevale rastline, kraj v katerem živim se nahaja ob reki Savi, na tem področju je pa tudi zelo veliko ribnikov, zato obvodne rastline ne bojo problem. Le verjetno kak lokvanj ali kaj takega bo potrebno kupit, v ribnik pa bi naselil tudi ribe: najraje bi imel tiste iz Save, saj sem ribič in bi z lahkoto ujel veliko majhnih rib(zelenik, rdečeperk in rdečeok), ali priporočate zlate ribice in koi krape? ALI BI TA NAČRT USPEL?
ŽE VNAPREJ SE VAM ZAHVALJUJEM ZA ODGOVORE

LEP POZDRAV Anže :) :o :D :lol: :wink:
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57

Re: Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 29 jul 2011, 14:54

Kaj naj daš na dno? Ne samo dno, tudi stene moraš obložiti. Jaz imam mlako približno 4x 6 m, globoko do 1,5. Ko smo izkopali, smo oblikovali še nekaj teras za rastline, ki imajo rade plitko vodo. Očistili smo jamo grobega kamenja, obloćili s filcem, nanj folija za ribnike, potem pa smo dali še eno plast filca, kar sicer ni predvideno, vendar sem hotela zaščititi folijo, ki je kar draga. Imam to stvar tretje leto, vzpostavilo se je ravnovesje. Imam veliko vodnih rastlin (preveč), voda je čista, priselile so se žabe. Rib nimam, ker so mi one zlate ribice ogabne, hočem ves živelj avtohton in s čim manj mojih posegov. Nekatere rastline so se že preveč razbohotile, če boš kaj rabil, se javi.(vodna škarjica, žabji šejek, rmanec, porečnik itd,) lp.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

Re: Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 30 jul 2011, 23:10

uff, hvalaa vam, zeloo ste mi pomagali :)
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57

Re: Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 02 avg 2011, 20:56

no, naj povem ja je luknja sedaj la še prinesem mivko , da obložim stene, potem folija,..kje pa bi blo najbolje da jo kupim? baumax? ,...pa me zanima , če ima kdo za dat al pa po nizki ceni prodat lokvanj!

lep pozdrav Anžee
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57

Re: Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 03 avg 2011, 09:06

Jaz sem folijo kupila v Baumaxu. imajo različne debeline, debelejša te seveda pride dražje, je pa bolj vzdržljiva. Priporočam (morda pa že veš :oops: ), da jo pred polaganjem razgrneš na soncu, da se zmehča in se lepo poda pri oblikovanju.
Vodnih rastlin imam "za izvoz", tudi lokvanj bi se našel. Vendar samo beli, imam namreč izključno v naravi rastoče rastline. lp
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

Re: Ribnik!?!

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 04 avg 2011, 00:45

huh , ja sem bil učeraj v baumaxu in sem si use to ogledal,...sam so imeli bol mal že stvari,... bae majo v obiju tut ful kvalitetne in poceni folije, tak da tam bom še šel pogledat,.. ja tudi jas si želim imeti tak ribnik, da bi bilo čim več naravnih značilnosti,...:) ,..ja pa sedaj sosede 'fehtam' , če ma kdo kak star prt , platno, da bi ga položil spodaj... mivko pa tut bom lahka dobil, saj sorodnik dela v kamnolomu in ma neke zveze z enim,ki ime mivko,... sem že zelo v pričakovanju :) le še v ljubljano,..v obi :)
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57


Vrni se na Akvarijske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron