barva lokvanja

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

barva lokvanja

OdgovorNapisal/-a linana » 05 jul 2005, 11:51

Pozdravljeni
Mene pa zanima, če sem prav razumela. Po TV sem gledala članek o ogroženih rastlinahin o obarvanosti rastlin. Med drugim je bilo tudi rečeno, da lokvanov cvet po oploditvi spremeni barvo iz bele v roza. A je to res? :oops:
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a LHASA » 22 avg 2008, 12:44

Moji lokvanji, ki jih imam že drugo leto so takšni, kot sem jih dobila. Torej: roza, pink in beli. Morda se kasneje res lahko to spremni. Hm, očitno na tem forumu res ni življenja.....
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 22 avg 2008, 21:59

LHASA je napisal/-a:Moji lokvanji, ki jih imam že drugo leto so takšni, kot sem jih dobila. Torej: roza, pink in beli. Morda se kasneje res lahko to spremni. Hm, očitno na tem forumu res ni življenja.....



:?: :arrow: :idea:
na katerem pa sploh je ... :wink:
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

Na silo

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 23 avg 2008, 09:07

Ja, bo treba po vzoru kurnika: piši (čeprav brezvezne banalnosti ali v nedogled ponavljajoče se fotografije), ali pa beži!
Osebno imam raje manj prispevkov, pa tiste spontane, ne na silo sproducirane, po potrebi pač, kakršne kdaj imamo.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

lokvanj

OdgovorNapisal/-a trajnice » 29 jan 2009, 19:26

Linana,

moj odgovor je prišel res pozno, pa morda bo še vedno dobrodošel.

Oddaja, ki je govorila o ogroženih rastlinah, ni mogla imeti v mislih sorte lokvanjev, ki so seveda v najrazličnejših barvah od bele, roza in rdeče v raznih niansah, do rumene.
Ogrožen je namreč lokvanj, ki raste pri nas v naravi, to je tisti z belim cvetjem (Nymphaea alba). Ta pa res po oploditvi spremeni barvo cveta v rahlo rožnato in se potem hitro potopi pod vodo.

Pri mnogih sortnih lokvanjih, ki rastejo po naših ribnikih, bajerjih in plavalnih naravnih bazenih se barva lokvanjevih cvetov spreminja s starostjo posameznega cveta. Marsikdaj pred odcvitanjem n.pr. zbledijo. Nekatere sorte pa te lastnosti nimajo poudarjene.

Jožica
www.trajnice.com
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 28 dec 2009, 22:57

Tudi jaz sem pozen ampak če še katerga to zanima barve spreminja več lokvanjev lahko se pozanima na tej strani: http://www.slonep.net/vrt-in-okolica/roze/lokvanji/
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice


Vrni se na Akvarijske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost